Windows 10’da Tarifeli Bağlantı Kullanımı Detaylı Anlatım

Fahri Gün 20 Haz 2019 Bilgisayar 325  0

Günümüzün popüler işletim sistemlerinden Windows 10’da tarifeli bağlantı kullanımının nasıl yapılabileceğinden bahsediyoruz. İşte detaylar…


Windows işletim sistemindeki tarifeli bağlantı özelliği tasaruf amacıyla bir hayli işe yarayabiliyor. Örneğin otomatik güncellemelerin durdurulmasını sağlayabiliyor, arka plan üzerinden internetin sömürülmesinin de önüne geçebiliyorsunuz.


Ethernet Kablosu ile Bağlantılarda Şunları Yapın:


İlk olarak Ayarlar > Ağ ve İnternet kısmına giriş yapın. Oradan da Durum alanına girin. Sonrasında Bağlantı Özelliklerini Değiştir komutuna tıklayıp Kapalı şekilde gözüken Tarifeli Bağlantıyı açık hale getirin. Böylece tarifeli bağlantı artık cihazınızda aktif olacaktır.


Wi-Fi Ağı İçinse Şunları Yapın:


Yine aynı şekilde Ayarlar > Ağ ve İnternet alanına girin ancak oradan bu kez Wi-Fi yolunu takip edin. Daha sonra Bilinen Ağları Yönet’e tıklayıp bağlı olduğunuz Wi-Fi ağına tıklayıp Özelliklere girin. Daha sonra kapalı durumda bulunan tarifeli bağlantıyı aktif hale getirin.


Windows Güncelleme Servisini Devre Dışı Bırakmak İçinse;


Denetim Masasını açıp oradan da Sistem ve Güvenlik kısmına girin. Oradan da Yönetimsel Araçlar’a girin. Daha sonra Hizmetler kısmına giriş yapın. Çıkan ekranda Windows Update içerisine gibi Başlangıç Türü sekmesini Devre Dışı Bırak şeklinde ayarlayıp Tamam komutu vererek bilgisayarı yeniden başlatınız.
Etiketler:
Ofis ve Okul İçin Kullanılabilecek Laptop Modelleri
Asus ZenBook 14 İncelemesi
Bilgisayarın iPhone’u Görmemesi Sorununu Çözme Yöntemi
Klasör Şifrelemek İçin Kullanabileceğiniz Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)