Windows 10 Zaman Tüneli

Windows 10 Zaman Tüneli Özelliği Neden Ertelendi?

ibrahim KIZILIRMAK 05 Tem 2017 Bilgisayar 708  0

En çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Windows 10, sürekli güncellenen serilerden biri olarak dikkat çekiyor. Özellikler son yıllarda güvenlik güncellemeleri üzerinde durmaya başlayan işletim sisteminin, son olarak büyük güncelleme serilerinden biri olan Creators güncellemesini yayınladığını gördük. Windows 10 kullanımını çok daha eğlenceli hale getirecek olan yeni güncellemenin birçok özelliği sunması beklenirken, bazı değişiklikler güncellemeyle gelmedi.

Tüm bu değişikliklerin ise Sonbahar güncellemesiyle sisteme dahil edileceği belirtiliyordu. Yeni sistem güncellemesiyle beraber gelecek olan özellikler arasında en çok konuşulanı ise Timeline, yani zaman tüneli özelliği olmuştu. Sonbahar güncellemesiyle beraber gelmesi beklenen yeni özelliğin neden iptal olduğu konusunda da bazı açıklamalara yer verildi. Peki, Timeline özelliği neden gelmedi?

Windows 10 Timeline Ne Zaman Gelecek?

Microsoft’un açıklamasıyla beraber yaşanan uyum sorunlarının giderilememesi için güncellemenin ertelendiği açıklandı. Eylül ayında gelmesi beklenen büyük güncellemenin içerisinde kesin olarak yeni özelliğin bulunmayacağı açıklanmış oldu.

Windows 10 Zaman Tüneli

Windows 10 için yapılan açıklamada Microsoft, Eylül ayı içerisinde yayınlanacak olan güncellemelerin ise birçok yeni özelliği de kullanıcılara sunacağı belirtildi. Performans sorunlarının ve en önemlisi de kablosuz ağ sorunlarının çözüleceği yeni güncellemenin Timeline özelliğini getirmemesi ise büyük bir eksiklik olarak gösteriliyor.

Windows 10 Timeline Özelliği Nedir?

Windows 10 Timeline güncellemesinin beklenen tarihte gelmeyeceğini öğrendik. Peki Timeline özelliği nedir? Windows 10 zaman tüneli özelliğiyle neler sunacak? Bakalım.

Bu özellik bilgisayarınız ve diğer cihazlarınızın anlık bağlantı kurmasını sağlayacak. Yani isterseniz bilgisayarınızdayken anında aynı sistem üzerinden akıllı telefonunuza geçebilir, akıllı televizyonunuza geçebilirsiniz. Android ve iOS cihazları arasında geçişler yapmanıza olanak sağlayacak olan yeni güncellemenin yayınlanması için bir süre daha beklemek gerekecek.

Genel kullanımı bir hayli kolaylaştıracağı, bunun yanı sıra kullanıcıların özellikle iş hayatında bir hayli ayrıcalık elde etmelerini sağlayacak olan yeni güncellemenin yayınlanması için Mart ayını beklemek gerekecek. Açıklamalara bakacak olursak güncellemenin Mart ayı gibi tüm cihazlarda kullanıma hazır olması bekleniyor.

Bilgisayarın RAM’i Algılamaması Sorununun Çözümü
Windows XP’yi Efsane Yapan Özellikler
ASUS TUF Gaming Dash F15 Modeli Resmen Tanıtıldı
Her Bilgisayarda Bulunması Gereken Ücretsiz Yazılımlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)