Windows 10 Sürüm Numarasını Tespit Etme Yöntemi

Fahri Gün 20 Mar 2021 Teknoloji 710  0

Windows 10 sürüm numarasını nasıl öğrenebileceğinizle ilgili bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Microsoft’un Windows 10 sürümü dünya üzerinde son derece yaygın olarak kullanılmakta olup bilgisayarların büyük çoğunluğunda Windows 10 işletim sistemi bulunmaktadır. Windows 10 uzun yıllardır var olan bir işletim sistemi olduğundan  kendi içerisinde farklı sürümleri de zaman içerisinde çıkmıştır. 

Sık güncelleme alan Windows 10, bu güncellemeler doğrultusunda performans ve yenilikler hususunda çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bu nedenle yeni bir Windows 10 sürümü kullanmak önem arz etmektedir. Peki Windows 10 üzerindeki sürüm numarasını nasıl öğrenebilirsiniz?

İlk olarak Windows + R tuşlarına aynı anda basınız ve Çalıştır sekmesine winver yazınız. Açılan ekranda sürüm numarası ve derleme bilgisi bulunacaktır. Böylece sürüm numaranızı çok basit bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Eski bir sürüm kullanmaktaysanız otomatik güncelleştirme bulunmuyor olabilir. Cihazınıza güncelleme gelip gelmediğini bu sebeple Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik bölümünden girip takip etmeniz gerekmektedir. Söz konusu bölümde Güncellemeleri Denetle tuşuna basarak gereken sürüm denetimini sağlayabilirsiniz.

Yeni güncellemeleri otomatik olarak açık hale getirmekten ziyade yukarıdaki gibi manuel güncelleme uygulamanızı tavsiye ediyoruz çünkü Windows son zamanlarda güncellemeler konusunda pek çok hata yaptı. Ancak manuel kontrol sıklığını gevşek tutmamanızı da önermekteyiz.

Etiketler: ,
Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)