Windows 10 Güncelleme Hatırlatma Sistemi Geliyor

ibrahim KIZILIRMAK 03 Tem 2017 Bilgisayar 794  0

Fidye virüslerinin giderek artış göstermesi, teknoloji dünyasında güvenlik konusunu bir hayli önemli hale getirmeye başladı. Hal böyle olunca fidye virüslerini ve benzeri sorunların önüne geçmek adına dev yazılım firmaları da çalışmalarını sıklaştırmaya başladı. Bu alanda en çok öne çıkan firmalardan biri olan Microsoft firması da çalışmalarını sıklaştıran firmalardan biri olarak biliniyor. Microsoft’un Windows işletim sisteminin en çok kullanılan işletim sistemi olduğunu düşünecek olursak bu alanda ilk olarak dikkat edilecek yazılımlardan birisinin de Windows işletim sistemi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Bunun bilincinde olan Microsoft özellikle Windows 10 işletim sistemi üzerine sürekli olarak güvenlik güncellemelerini yapmaya devam ediyor. Bu noktada kullanıcıları da uyaran dev firma güncellemelerin sürekli yapılması konusunda önemli uyarılarda bulunuyor. Teknoloji devi son olarak ise Windows 10 işletim sistemi için uyarıları somut bir adıma dönüştüreceğini açıkladı.

Microsoft Windows 10

Windows 10 Güncelleme Hatırlatma Sistemi

Kullanıcıların özellikle fidye virüslerine karşı yayınlanan düzeltme güncellemeleri ve koruma güncellemelerini anında alarak sistemin yayılmasını engellemek isteyen Microsoft, Windows 10 güncelleştirme hatırlatma sistemini devreye sokacak.

Yeni bir güvenlik güncellemesi çıktığında doğrudan kullanıma girecek olan sistemde, kullanıcılara güncelleştirme olduğunu gösteren bildirimler sunacak. Anında güncelleştir butonunu kullanarak kullanıcıların sistem güncellemesini yüklemesine izin verilecek. Anında yapılan güncellemeyle beraber Windows 10 işletim sisteminin risklere karşı daha güvenlikli olması da sağlanacak.

Şu an için hazırlıklara devam eden sistemin çok kısa bir süre içerisinde yayınlanması da bekleniyor. Güvenlik güncelleme bildirim sistemiyle beraber arka planda otomatik güncelleme teknolojisinin de geliştirilme aşamasında olduğunu belirtelim. Çok daha güvenli bir Windows 10 işletim sistemi için kullanıcıların karşısına yeni güncellemeler çıkacak olan firma, aylık düzenli olarak güvenlik güncellemeleri de yayınlayacak.

Windows XP’yi Efsane Yapan Özellikler
ASUS TUF Gaming Dash F15 Modeli Resmen Tanıtıldı
Her Bilgisayarda Bulunması Gereken Ücretsiz Yazılımlar
MacOS Cihazda Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)