Windows 10 Ekran Klavyesi Boyutunu Değiştirme Yöntemi

Fahri Gün 14 Mar 2020 Teknoloji 496  0

Hazırladığımız yeni yazımızda Windows 10 ekran klavyesi boyutunun nasıl değiştirilebileceği konusuna değindik. İşte ayrıntılar…

Bilgisayarınızdaki fiziksel klavyenin çalışmadığı durumlarda ekran klavyesi yardımınıza koşabilir. Elbette ekran klavyesi ile, şayet dokunmatik değilse hızlı bir şekilde yazı yazabilmeniz mümkün olmaz ancak en azından günü kurtarabilirsiniz.Ekran klavyesinin varsayılan boyutu, daha iyi çalışmanız konusunda size engel olabilir. Klavye boyutunu yükselterek özellikle dokunmatik bir cihazınız varsa çok daha pratik bir şekilde yazabilmeniz mümkün.

Ekran Klavyesini Aktif Etmek

Klavye boyutu hususunu anlatmadan önce dilerseniz ilk olarak ekran klavyesinin nasıl aktif hale getirilebileceğine değinelim. Bunu yapabilmek için uygulamanız gereken adım son derece basit. Görev çubuğuna gelip sağ tıklayıp Dokunmatik Klavye Düğmesini Göster komutuna tıklayın. Sonrasında sağ alt kısımda bulunan saatin yanında klavye simgesi belirecektir. Klavye simgesinin üzerine tıklayarak açabilirsiniz. Başlat butonuna tıklayıp arama kutucuğuna Ekran Klavye yazarak da ekran klavyesini açabilmeniz mümkün.

Klavye Boyutunu Büyütmek

Eski Windows sürümlerinde ekran klavyesinin boyutunu sürükleyerek büyültmek mümkün değildi ancak yeni sürümlerde tek yapmanız gereken şey ekran klavyesini açtıktan sonra pencerenin üst köşe kısmından sürükleyip dilediğiniz boyuta getirmektir. Klavye boyutunu almasını istediğiniz şekle kadar sürükleyerek böylece kolayca boyut ayarında bulunabilirsiniz.
WhatsApp Yurt Dışı Araması Hakkında Bilmeniz Gerekenler
200 TL’den Düşük Olan İşe Yarar Teknolojik Ürünler
Bir Çocuğa Tablet Almak İçin En Uygun Yaş
TikTok Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)