Windows 10 Dosya Gezgini Hatasını Çözme Yöntemi

Fahri Gün 22 Şub 2020 Bilgisayar 602  0

Windows 10 işletim sisteminde zaman zaman meydana gelebilen dosya gezgini çökme probleminin nasıl giderilebileceği konusuna değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Günümüzün en çok kullanılan işletim sistemlerinden Windows 10, sağladığı dosya gezgini gibi fonksiyonlarla kullanıcıların ihtiyaç duyduğu pek çok işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlamakta. Ancak dosya gezgini zaman zaman yanıt vermeyi durdurdu hatası çıkarabilmekte. Peki bu gibi hatalar meydana geldiği zaman ne yapmak gerekiyor?

Haydi bir bakalım

Dosya gezgini çökme sorununu giderebilmek için uygulanabilecek yöntemlerin başında bilgisayarı yeniden başlatmak gelmektedir. Çünkü bilgisayarı yeniden başlattığınız zaman dosya gezgini de yeniden başlatılacaktır. Ancak bilgisayarı yeniden başlatmadan direkt olarak bu problemden kurtulmak istiyorsanız o halde bilgisayarınızın depolama alanında yer açmaya başlayın. Çünkü sabit sürücüde boş alan kalmadığında dosya gezgini hata verecektir yani çökme probleminizin nedeni bilgisayarda alan bulunmaması olabilir.

Hızlı erişim geçmişi

Eğer bilgisayarda yeterli alan varsa o halde hızlı erişim geçmişini temizleyip o şekilde deneyin. Hızlı erişim geçmişini temizleyebilmek için Dosya Gezgini’nin sol kısmında bulunan Hızlı Erişim yazısının üzerine sağ tıklayın ve sonrasında da açılan menüden Seçenekler yazısına tıklayın. Açılan Klasör Seçenekleri penceresinden Dosya Gezgini Geçmişini Temizle yazısının sağ kısmında bulunan Temizle komutuna tıklayın.

Windows 10 Güncellemesi

Uygulanabilecek son yöntem de Windows 10 işletim sisteminizin güncellenmesi olup güncellemeyi yapabilmek için Windows + I klavye kısayollarını kullanın ve Windows Ayarları penceresini çalıştırın. Windows Ayarları penceresinde bulunan Güncelleştirme ve Güvenlik seçeneğine tıklayıp Güncelleştirmeleri Denetle butonuna tıklayarak Şimdi İndir ve Yükle yazısına tıklayıp güncellemeyi başlatabilirsiniz.
Ofis ve Okul İçin Kullanılabilecek Laptop Modelleri
Asus ZenBook 14 İncelemesi
Bilgisayarın iPhone’u Görmemesi Sorununu Çözme Yöntemi
Klasör Şifrelemek İçin Kullanabileceğiniz Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)