Windows 10 Build 16237

Windows 10 Build 16237 ile Gelen Yeni Özellikler

ibrahim KIZILIRMAK 09 Tem 2017 Bilgisayar 686  0

Windows 10 işletim sistemi güncellemeleri devam ediyor. Son olarak Windows 10 Build 16237 sürümü için yeni ön izleme versiyonu yayınlandı. Peki, Windows 10 Build 16237 sürümü için yayınlanan ön izleme sürümü nasıl yenilikleri ortaya çıkarıyor. İşte yeni güncellemenin getireceği yenilikler.

Windows 10 Build 16237 Sürümüyle Gelen Yeni Özellikler

Öncelikle henüz güncellemenin ön izleme sürümünün geldiğini belirtelim. Ön izleme sürümüyle beraber yeni özelliklerin neler olacağı da görüntülenmiş oldu. Güncellemeyle beraber gelecek yeni sürümün getirdiği özelliklere bakalım.

Bildirim Alanı Güncellemeleri: Yeni bildirim özellikleri görsel ve işlevsel belli başlı değişikliklerle geliyor. Güncellemeden sonra gelen yeni özellikle beraber kullanıcılar otomatik bildirim özelliklerini de kullanabilecek. Ayrıca hem görsel hem de çok daha işlevsel bir bildirim menüsü kullanıldığını da söylemek gerekiyor.

Windows 10 Build 16237

Microsoft Edge Yenilikleri: Windows 10 ile Edge tarayıcı için birçok güncelleme yayınlanıyor. Hemen hemen her güncellemede Edge tarayıcıya yeni bir özellik eklendiğini görüyoruz. Windows 10 Build 16237 ön izleme sürümünde de yine Edge yenilikler ortaya çıktı. Bu kez yapılan paylaşımla beraber Edge tarayıcıların sesli PDF okuma özelliği kazandığı açıklandı. PDF belgelerini sesle okuma imkanı sağlayacak olan yeni güncellemenin sekme düzenlerini de yeniden yapılandırdığını görüyoruz. Bunun dışında genel olarak tarayıcı performanslarını arttıracak olan iyileştirmelerde yapılmış durumda.

Çözünürlük Sorunları Giderildi: Windows 10 Build 16237 sürümüyle beraber yeni ekranlarda yaşanan sorunda ortadan kaldırıldı. Daha önce yüksek çözünürlüklü ekranlarda görüntüleme sırasında görüntü kayıpları veya karıncalanmaları görüldüğü belirtiliyor. Özellikle 4K ekranlarda çok sık yaşandığı belirtilen sorunun, bilgisayarları yeniden başlatmadan düzelmediğini de biliyoruz. Yeni sürüm güncellemesiyle beraber ise bu sorun tamamen ortadan kalkmış durumda. Yeni sürüm sonrasında çözünürlük sorunu ortadan kaldırılacak. Fakat yine de sorun yaşayan kullanıcılar olursa, görüntü kaybı yaşandığında sadece uygulamanın kapatılması yeterli olacak. Bilgisayarı yeniden başlatma gibi bir duruma ihtiyaç duyulmayacak.

Yeni sürüm kısa süre sonra tüm kullanıcılar için yayınlanmaya başladı. Yeni güncellemenin ekstra bir özelliğini keşfedecek olursak, haberimizi yeni özelliklerle güncelleyeceğiz.

Bilgisayara Virüs Bulaşıp Bulaşmadığını Anlama Yöntemi
Bilgisayarın RAM’i Algılamaması Sorununun Çözümü
Windows XP’yi Efsane Yapan Özellikler
ASUS TUF Gaming Dash F15 Modeli Resmen Tanıtıldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)