Wi-Fi Şifresini Unuttum Nasıl Sıfırlayabilirim?

Fahri Gün 05 Oca 2019 İnternet 672  0

Bir kişi daha önce koyduğu Wi-Fi şifresini unuttuğunda nasıl sıfırlayabileceğini detaylarıyla anlatıyoruz. ‘Wi-Fi şifremi unuttum’ diyorsanız bu makalemiz size faydalı olacak.

İlk olarak en basit yöntem ile şifrenizi nasıl geri alabileceğinizi anlatacağız:

Kurulumla birlikte gelen modeminizin üzerinde gerekli tüm giriş bilgileri bulunacaktır. Kablosuz Ağ Güvenlik Şifresi de aynı şekilde yazılıdır. Fakat şifreyi değiştirdiyseniz o halde modeme format atabilirsiniz. Modeme format attığınız zaman modemin üszerinde yer alan ağ ismi ve şifresi tekrar aktif hale gelecektir.

Peki modeme nasıl format atabilirim?

Modeme format veya reset atmak son derece basit bir işlem. İlk olarak elinize bir toplu iğne veyahut onun kadar ince olan fakat kolay kırılmayacak bir cismi alın ve modemin açma kapama tuşunun yanında olan küçük deliğin içerisine bastırıp bir süre bekleyin. Eğer modemin üzerindeki ışıklar bir anda sönüp tekrar yanmaya başlıyorsa reset başarılı demektir. Resetten sonra modeminizin üzerinde yer alan SSID ve kablosuz ağ güvenlik anahtarını tekrar kullanabilir, daha sonrasında da isterseniz yeni bir Wi-Fi şifresi atayabilirsiniz.

Ağa otomatik olarak bağlanmış olan bilgisayar aracılığıyla şifre bulmak:

Eğer ağa bağlı olan bir bilgisayarınız varsa şifreyi geri almanız oldukça basittir. İlk olarak Başlat menüsünü açın ve Ayarlar’a girin. Bir sonraki sayfada Ağ ve İnternet‘i seçip sol taraftaki menüde bulunan Durum başlığına tıklayın. Ana bömede Ağ ve Paylaşım Merkezi seçeneği çıkana kadar aşağıya kaydırın ve bulduğunuzda tıklayın. Açılan sayfada bağlı bulunan Wi-Fi ağını görebilirsiniz. Daha fazla ayrıntıya ulaşmak için ağ isminize tıklayın ve Kablosuz Özellikleri yazan butona tıklayın. Şimdi de Güvenlik sekmesine geçiş yapın. Ağ güvenlik anahtarı karşınıza çıkacaktır ancak noktalanmış karakterler ile gizlenmiş bir şekilde gözükecektir. Şifreyi gösterebilmek için Karakterleri Göster butonuna tıklayınız
Etiketler: ,
Stephen Hawking Kıyamet Teorisi Hakkında Bilgiler
Google’ın Vazgeçilmez Olmasının Sebepleri
E-ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kablosuz Ağ Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)