Wi-Fi Güvenliğini Artırma Yöntemleri

Fahri Gün 12 May 2020 İnternet 244  0

Bu yazımızda Wi-Fi ağınızın güvenliğini nasıl artırabileceğiniz konusuna değinmekteyiz. İşte detaylar…

Wi-Fi ağının güvenilirlik derecesi kullanıcıların güvenlikleri açısından bir hayli önem arz etmekte olan bir konu. Günümüzde Wi-Fi kullanıcılarının çoğu parolalarını varsayılan halde kullandıkları ve bazı ayarlara hiç dokunmadıkları için kötü niyetli kişilerce hacklenmektedir. Bunun önüne geçebilmek için bazı unsurlara uyum göstermek gerekmektedir.

Varsayılan Şifreyi Değiştirmek

Wi-Fi ağınızın sahip olduğu varsayılan internet şifresini değiştirmek sizin için önemli bir katkı sağlayacaktır.Çünkü varsayılan Wİ-Fi şifresini kullanmaya devam etmek hackerlara davetiye çıkarmak anlamına gelecektir. Oluşturacağınız yeni parolada özel karakterler kullanmaya da özen göstermenize öneriyoruz.

Yazılım Sürümü

Modeminizin sahip olduğu yazılım sürümü son derece önemli. Çünkü eski sürümlere sahip modemlerde genellikle pek çok açık bulunuyor. Bu yüzden modeminizi en güncel sürüme yükeltmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Modeminizin sürümünü kontrol etmek için modem markasının resmi internet sitesine girip ürününüzün ismi ile arama yapabilirsiniz. Modem seçimi yaparken de açık bulunmayan, güvenlik derecesi yüksek bir modem almanız gerekiyor.

Açık Kontrolü

Hackerlar en çok cihaz açıklarından yararlanıyorlar. Bir modemde açık bulunup bulunmadığını tespit edebilmek için Wi-Fi ağını iyi bir antivirüs programı ile taratmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle de kablosuz ağınızda hangi sorunun bulunduğunu açıkça belirten antivirüs programlarının tarama sistemlerini kullanmanızı tavsiye ederiz.
Hepsiburada Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanma Yöntemi
En Fazla İnternet Tüketen Mobil Uygulamalar
Chrome Dosya İndirme Hatasını Giderme Yöntemi
İnternet Tarayıcısına Bulaşan Virüsleri Temizleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)