Web Sitenizin Performansını Denetim Altına Alabileceğiniz Araçlar

Fahri Gün 28 Ağu 2019 Webmaster 12  0

Bir internet sitesinin hız açısından ortaya koyduğu performans gerek arama motorları gerekse kullanıcılar açısından son derece önemlidir.


İnternet sitesinin ortaya koyduğu performansı kontrol edebilmek için kullanabileceğiniz bazı araçlar vardır. Bunlardan bazılarına değinmek gerekirse;


GTmetrix


Firefox performans eklentilerinin birleştirilmiş hali olan GTmetrix, internet sitesini daha ileriye taşımak için neler yapılması gerektiğini gösterir. GTmetrix, Firefox için öneriliyor olsada diğer tarayıcılarda da kullanmak mümkündür.


Sitespeed.me


Sitespeed.me, internet sitesinin hızını ölçerken aynı zamanda görsellerin, CSS , JavaScript öğelerinin açılış hızına ne derecede etkide bulunduğunu ortaya koyar. İnternet sitesi sahibi için detaylı raporu ile iyi bir hizmet sunar.


Pingdom


Sitenin yüklenme süresini detaylı olarak gösteren araç, öğelerin yavaş açılmasına neden olan parametreleri detaylı olarak göstermektedir. Pingdom kullanarak internet sitenizin neden yavaş çalıştığını tespit edebilir, raporlar doğrultusunda web sayfalarınızı geliştirebilirsiniz.
WordPress’te Tema Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar
HTML ve CSS Öğrenebileceğiniz Popüler Kaynaklar
Blog İçin Süreklilik Arz Edecek Bir Sistem Oluşturmanın Yolları
Öğrenmesi Basit HTML Etiketleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)