WhatsApp’a Alternatif Arayanların Kullanabileceği Mesajlaşma Uygulamaları

Fahri Gün 08 Oca 2021 Mobil 81  0

Bu yazımızda WhatsApp platformuna alternatif olarak kullanılabilecek olan mesajlaşma uygulamalarının neler olduğuna değineceğiz. İşte konuya ilişkin detaylar…


WhatsApp mesajlaşma uygulaması Facebook tarafından 2014 yılında satın alındı ve sonrasında şirketin reklamcılık politikaları nedeniyle zor bir durum içerisine girmeye başladı. WhatsApp üzerinde artık reklamların da gösterilmesi söz konusu. Durumlar bölümünde kullanıcı verilere dayanan reklamlarla karşı karşıya kalacağız. Bu duruma karşı kullanılabilecek farklı mesajlaşma uygulamaları bulunuyor. Bunları sizler için sıraladık.


Signal


Özellikle gizlilik vurgusu ile dikkat çeken uygulamalardan biri olan Signal, WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden biri ve ondan daha şeffaf politikalar sunmasıyla tanınıyor. Sesli, görüntülü konuşma, mesajlaşma gibi tüm fonksiyonların aynen geçerli olduğu Signal uygulamasının aynı zamanda bir ekstrası da bulunuyor; Signal, Android telefonlardaki SMS uygulamasını da Signal ile değiştirmeye imkan tanıyor. Signal aynı zamanda gönderilen bir mesajın belirli bir süre içerisinde otomatik olarak silinmesine de imkan tanımakta.


Telegram


Kullanımı basit bir uygulama olan Telegram WhatsApp’ın sunduğu özellikleri sunabiliyor ve buna ek olarak grup mesajlaşmalarında herhangi bir sınır koymuyor. Telegram uygulamasının WhatsApp uygulamasına göre en büyük eksisi ise görüntülü arama özelliğinin olmaması. Aynı zamanda WhatsApp ve benzeri mesajlaşma uygulamalarına göre farklı bir arayüz tasarım yapısını benimsemesi nedeniyle son kullanıcıya biraz uzak kalabilir.


Turkcell Bip


Mesajlaşma, görüntülü konuşma gibi özellikleri sunabilen BiP aynı zamanda çeşitli kanallara abonelik ile birçok farklı hizmete imkan tanımakta. Mesajla para gönderme, akıllı faks gibi yenilikçi özelliklere de sahip olan uygulama aynı zamanda Turkcell kullanıcılarına ücretsiz internet gibi avantajlar da sağlayarak kullanıcı sayısını giderek artırmayı başarıyor.
Etiketler: , , ,
BiP Hakkında Bilgiler
OnePlus 8 Serisi İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı
Realme Race Telefonunun Bazı Özellikleri Belli Oldu
Akıllı Telefon Bataryalarının Patlama Nedenleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)