WhatsApp Yurt Dışı Araması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 18 Haz 2021 Teknoloji 388  0

WhatsApp kullanıcıları yurt dışı aramalarının ücretli olup olmadığı konusunu merak etmekte olup yeni içeriğimizde bununla ilgili olarak bazı bilgiler veriyoruz.

İnternet bağlantısının olduğu cihazlardan rehberinizdeki diğer kişilerle mesajlaşmanızı sağlayan WhatsApp uygulaması günümüzde en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında gelmektedir. Şirket her ne kadar zaman zaman gizlilik konusundaki kötü imajı ile gündeme gelsede popülerliği hala son derece yüksek ve yaygın olarak kullanılıyor.

WhatsApp uygulamasında mesajlaşabildiğiniz gibi aynı zamanda aramalar da gerçekleştirebiliyor, sesli ve görüntülü olarak iletişim kurabiliyorsunuz.  Peki WhatsApp üzerinde yapılan yurt dışı aramaları ücretli mi? WhatsApp eskiden ücretli bir uygulama olsada Facebook tarafından satın alındıktan sonra ücretsiz bir hale geldi. Ancak bununla beraber kişisel verilerin işlenmesi endişesi de meydana geldi. Bu kapsamda bazı bilgileri paylaşan WhatsApp, bunun karşılığında şu an ücretsiz olarak hizmet vermeye devam etmekte olup, şu an WhatsApp üzerinden herhangi bir kişiye yaptığınız aramalar hem yurt dışı hem yurt içi için ücretsizdir.  Platform üzerinde ücretsiz bir şekilde sesli ve görüntülü görüşmeler yapılabilmektedir. Elbette bunun için iyi bir internet bağlantınızın olması gerektiğini belirtmek gerekiyor.

Etiketler:
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)