WhatsApp Kişi Silme Yöntemi

Fahri Gün 18 Şub 2020 İnternet 619  0

WhatsApp uygulamasında istenmeyen kişileri silme işlemi yapılabiliyor. Yeni yazımızda bu konuya ilişkin detaylı bilgiler sunuyoruz.

En fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, günümüzde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. WhatsApp uygulamasında pek çok fonksiyon bulunmakta olup kişi silme özelliği de bunlardan biri. WhatsApp kişi listesi sunarken akıllı telefonunuzda yer alan Rehber uygulamasını esas alır. Dolayısıyla telefonunuzun rehberinde kayıtlı olan her numara WhatsApp listesinde bulunabilir. Ancak dilerseniz bu numaralardan bazılarını silebilirsiniz. WhatsApp kişi silme imkanını hem Android hem iOS işletim sistemli cihazlarda sunmaktadır.

Android WhatsApp Kişi Silme

Android telefonunuzda WhatsApp uygulamanızda kişi silmek için ilk olarak WhatsApp uygulamanızı açın ve ekranın sağ alt köşesinde yer alan yeşil renkli butona dokunun. Çıkan kişi listesinde silmek istediğiniz kişinin üzerine gelip dokunun. Sağ üst köşede çıkan üç nokta işaretinin üzerine dokunun ve çıkan menüden Kişiyi Görüntüle seçeneğine tıklayın. Sonrasında sağ üst köşede yer alan üç noktaya dokunup Adres Defterinde Görüntüle yazısına dokunun ve Kişi Sil yazısına dokunarak işleminizi tamamlayın.

iOS WhatsApp Kişi Silme

iOS işletim sistemli bir telefonda kişi silmek için ilk olarak WhatsApp uygulamasını açıp sağ üst kısımda bulunan kişi listesi butonuna dokunun ve silmek istediğiniz kişinin üzerine gelip dokunun. WhatsApp kişi libstenizden silmek istediğiniz kişi ve sohbetiniz çıkan ekranda karşınıza gelecektir. Sonrasında sohbetin başında bulunan kişinin isminin üzerine dokunun ve Düzenle yazısına dokunun. Sonrasında Kişiyi Sil kısmına dokunarak silme komutunu verin. Böylece kişiyi WhatsApp listenizden silmiş olacaksınız.
Etiketler:
Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi
Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Rehberi
Instagram Görüldü Bilgisini Kapatma Yöntemleri
Google Chrome Gizli Sekmelerine Parmak İzi Kilidi Ekleme Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)