WhatsApp Emoji Düzenlemesi Ortaya Çıktı

ibrahim KIZILIRMAK 29 Haz 2017 İnternet 587  0

Anlık mesajlaşma uygulaması olarak bilinen ve şu an için 1 milyarın üzerinde kullanıcı sayılarına ulaşan WhatsApp, son günlerde yeni bir güncelleme haberiyle gündemde. Aslında beta sürümüyle beraber duyurulan yeni güncelleme geliştiriciler için yayınlanmış ve güncellemenin içerisinde yer alan mesajı geri al özelliği bir hayli konuşulmuştu.

Daha çok bu özellikle dikkatleri üzerine çeken WhatsApp, ilk 5 dakika içerisinde gönderilen mesajları geri çağırma özelliğini sunacağını resmi olarak da duyurmuştu. Güncellemenin mesajları geri çağır özelliklerini kazandırması sayesinde bir hayli öne çıkacağı ve en önem verilecek olan yeniliği bu olacağı söylense de yeni güncellemenin daha birçok yenilik sunacağı da ortaya çıkıyor. Son olarak WhatsApp uygulamasının emoji düzenlemesi alacağı ortaya çıktı.

WhatsApp Emojiler Çok Daha Kullanışlı Olacak

Bakıldığında WhatsApp üzerinde de diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi en çok kullanılan objeler emojiler olarak biliniyor. Duyguları ifade etmenin en kolay yolu olarak ele alanına emoji ifadelerinin bu kadar çok kullanılması ve bu kadar çok tercih edilmesine karşın WhatsApp uygulaması içerisinde emojileri kullanmak pek de kolay değil.

Kullanıcıların yararlanabilecekleri bir arama menüsü ya da tahmin bölümü olmadığı için WhatsApp üzerinden her seferinde yeniden emoji aramanız gerekiyor. İşte bu durum yeni güncellemeyle beraber değişiklik gösterecek. Artık WhatsApp emojilerinin de belli bir düzen içerisinde kullanıcılara sunulacağını göreceğiz.

WhatsApp emoji arama

Yeni düzen ise arama menüsüyle sağlanacak. Beta sürümde geliştiricilerin ortaya çıkardığı detaylara göre arama bölümüne bir kelime yazdığınızda bu kelimeyle alakalı olan emojiler karşınıza gelecek. Size sunulacak olan bu emojiler içerisinden kolayca seçim yapabileceksiniz. Bir arama algoritması mı yoksa yeni bir yapay zeka sistemi mi kullanacağı henüz bilinmeyen WhatsApp uygulamasının yeni sistemle beraber çok daha kullanışlı olacağı ise kesin.

Hemen hemen her emoji için kullanılacak olan yeni arama bölümü özelliğinin ne zaman kararlı sürüm olarak yayınlanacağı ise henüz belli değil. Bunun için merakla beklenen büyük güncellemenin yayınlanması gerekiyor.

Gmail Hesabını Silme Yöntemi
Telefon Kullanarak YouTube’da Canlı Yayın Yapma Yöntemi
WhatsApp Tarih Zaman Ayarlarını Yapma Yöntemi
MKV Videoyu MP4’e Çevirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)