WhatsApp Büyük Değişiklikle Geldi!

Buğra Özçelik 18 Eki 2017 Mobil 577  0

Belki de dünyanın en çok kullanılan birkaç uygulamasından biridir WhatsApp. Hal böyle olunca da programda yapılan değişiklikler her zaman ilgi çekiyor.

Özellikle Facebook tarafından satın alınmasının ardından programda köklü değişiklikler olacağı konuşuluyordu. Ve Facebook firması, Mayıs ayında Messenger uygulamasında bizlere sunduğu mevcut konum özelliğini şimdi de WhatsApp kullanıcıları ile buluşturdu. Yeni güncellenen uygulamanın iOS ve Android versiyonlarında artık konunumuzu gerçek zamanlı olarak arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

 

 

Nasıl Kullanılır?

Arkadaş listenizdeki insanlara konumunuzu bildirebilmek, hem buluşmalarda birbirinizi kolaylıkla bulabilmenizi hem de sevdiklerinizin yerinizi ve güvende olduğunuzu bilmelerini sağlıyor. Üstelik bunu yapmak da oldukça basit.

Anlık konum bilginizi bir kişiyle ya da grupla paylaşmak için sohbet kısmında sırasıyla ekle > konum >mevcut konumu paylaş seçeneğini kullanıyorsunuz. Üstelik konumunuzu ne kadar süre boyunca paylaşabileceğinizi de burada belirleyebiliyorsunuz.

 

 

Diyelim ki arkadaşlarınızla buluşacaksınız. Herkes grup konuşmasında konumunu 30 dakika boyunca görünür hale getiriyor. Böylece gruptaki herkesin anlık konumları 30 dakika boyunca topluca kolaylıkla takip edilebilir hale geliyor ve özellikle bilmediğiniz yerlerde bu yöntem sayesinde birbirinizi kolayca bulabiliyorsunuz. Ya da çocuğunuzla kalabalık bir yerlere gidiyorsunuz diyelim. Üzerinde bulunduracağınız bir cep telefonundan bu özelliği aktive ediyorsunuz. Dışarıda olduğunuz sırada kalabalık ya da başka bir acil durum sebebiyle bir an bile olsa çocuğunuzu gözden kaybedebilirsiniz. Ancak bu uygulama sayesinde saniyeler içinde yerini tespit edebiliyorsunuz.

Sizce bu yeni özellik faydalı olacak mı? Ya da problemlere yol açar mı? Özellikle bazı kıskanç çiftlerimizin arasında tartışmalara yol açabilecek gibi görünüyor. 🙂

Telefonlarda Kullanabileceğiniz En İyi Fit Yaşam Uygulamaları
Apple iPhone 5s ve 6 İçin Güncelleme Yayınladı
Ekim Ayının En Güçlü Telefonu
SAR Değeri Yüksek Olan Oppo Telefonlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)