Wayfair Hakkında Bilgiler

Fahri Gün 24 May 2024 İnternet 90  0

E-Ticaret platformu Wayfair hakkında bilinmesi gereken temel bilgiler yer vermekteyiz. İşte Wayfair platformuna dair ayrıntılar…

Wayfair, Amerika merkezli bir e-ticaret platformudur. Platformun temel satış kategorisi ise ev için mobilya satışıdır.

Daha önceleri CSN Stores ismiyle bilinmekte olan Wayfair 2002 yılında kuruldu. Bu bağlamda 22 yaşında olan şirket, on binlerce uluslararası tedarikçiden on milyonlarca ürün satışı yapmaktadır ve bu bağlamda kategorisinde son derece popüler bir e-ticaret platformu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Temel işlevi bayi ve müşteri arasında bir köprü görevi görmek olan Wayfair, bu bağlamda bir satın alma yaptığınız zaman tedarikçiden elde eder ve müşteriye gönderir. Sitesinde satış yapan bayilere ödeme yapma usulü ile çalışmaktadır. ABD’de bulunan en büyük mobilya e-ticaret tedarikçisi olarak bilinmekte olan Wayfair’in kurucusu ise Rinaji Shah’tır. Şirketi eş başkan olarak görev yapmakta olan Steve Conine ile beraber oluşturmuştur. İki kurucu da milyarderler arasında yer almakta olup büyük bir servete sahiptirler.

Şirketin kuruluş geçmişi 22 yıla dayansada Wayfiar’in piyasaya sürülmesi 1 Eylül 2011 tarihini bulmuştur. Temmuz 2012 itibariyle Wayfair.com bünyesinde hizmet göstermeye başlamıştır. Ekim 2014’te Wayfair, W sembolü ile New York borsasında 300 milyon doların üzerinde ücret topladı ve 2015 yılında açıklanmayan bir miktara yerel ticari perakendeci Temple & Webster’a satıldı.

Günümüzde Wayfair, geniş bir fiyat aralığı sağlaması, çok çeşitli ev eşyaları sunması bakımından çeşitlilik ve fiyat seçenekleriyle avantaj sağlamakta ve tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra nakliye de çoğunlukla ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Ajax Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Regular Expression Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Big Data Hakkında Bilgiler
Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)