ViewSonic VX2418C İnceleme

Fahri Gün 24 Ağu 2023 Bilgisayar 87  0

Yeni yazımızda monitör modellerinden ViewSonic VX2418C’yi masaya yatırdık. Ürünle ilgili bilinmesi gerekenlere detaylarıyla yer veriyoruz.

Teknoloji markalarından ViewSonic, görüntü teknolojileri üzerinde yoğunlaşmakta olan bir marka olup, ViewSonic VX2418C isimli ürünü de bu bağlamda gelen bir monitördür.

Kavisli bir monitör modeli olan ViewSonic VX2418C, ince çerçeve yapısına sahiptir ve yerinde kavis oranıyla birlikte panelin geniş bir görüş açısı sunması sağlanmış durumdadır. Dik duruş standının sabitlendiği kısmın hemen üst bölümünde portlara yer verilmiş olup, bir oyuncu için bu seviyede yetecek kadar porta yer verildiğini belirtmek gerekiyor. Alt kısma doğru mini bir joystick bölümüne de yer verilen ürün, böylece hızlı ayarlar arası geçiş gibi işlevler için kullanılabiliyor.

Sert plastik malzemeden imal edilen ürünün toplam 3.1 kilogram ağırlığa sahiptir. VESA bağlantısı desteği, bunun yanı sıra duvara montaj desteği bulunmaktadır. Pivot hareketler bakımından biraz sınırlı olan ürün, kavisli monitörlerin çoğunda olduğu gibi yalnızca arka ve öne eğim için izin vermektedir. -5º / 20º arasında öne arkaya eğim yapabiliyorsunuz.

Monitörün üzerinde RGB aydınlatma bulunmuyor. Bu bağlamda sade bir tasarım yapısının kullanıldığını belirtmemiz gerekiyor. Monitörün ekranı 24 inç büyüklüğündedir. 165 Hertz yenileme hızı, 1 ms MPRT tepki süresi gibi özellikleri bulunmaktadır. 16.7 milyon renk ve 8 bit renk alan desteği sağlamakta olan ViewSonic VX2418C monitörünün VA panel tipi bulunmaktadır. LED ışık kaynağına sahiptir. Statik kontrast oranı: 3.000:1 olan cihazın 250 cd/m2 parlaklık değeri vardır. Ürün FreeSync premium desteğine sahiptir. Bu sayede görüntülerde meydana gelebilecek olan yırtılmaların ve bunun yanı sıra kaymaların önüne geçebiliyor. Aynı zamanda titreşimsiz ekran, mavi ışık filtresi gibi özellikleri de bulunmaktadır. Ürün siyahları doğru bir şekilde gösterebiliyor ve önemli bir ışık sızması sorunu bulunmuyor.

Monitörün yapı itibariyle standart boyuta sahip olan, yüksek yenileme hızı desteği ve iddialı tepki süresi gibi özellikleri olan, aynı zamanda kavisli de bir yapısının olması ile oyunun içinde hissedebilmenizi sağlayabilecek fonksiyonlara sahip olduğunu söyleyelim. Yalnız kavisli ekranlarda 27 inç ile daha iyi deneyim elde edilebildiğini de bir dipnot olarak belirtmemiz gerekiyor.

Güç tüketim değerleri F sınıfında olan ürün, yine de aslında çok fazla elektrik tüketmemektedır. Sürekli kullanıldığında aylık olarak 20 TL kadar elektrik harcar.

Sonuç olarak kaliteli bir oyuncu monitörü isteyenler ViewSonic VX2418C modelinden yana tercih yapabilirler. Fiyat tarafında ise şu an 4500 TL seviyesinden satıldığını belirtelim.

Kioxia Exceria Plus İncelemesi
ASUS ROG Strix Scope RX Detaylı İnceleme
NVIDIA RTX 4080 Ekran Kartı İncelemesi
GamePower Fujin 7.1 İnceleme

Yorum Yapmayı Unutmayın :)