Video Oyunlarında Avatarlar Hakkında Bilgiler

Fahri Gün 04 Ağu 2023 Oyun 85  0

İçeriğimizde video oyunlarındaki avatarlarla ilgili olarak bilgiler vermekte, oyunlardaki avatarlara değinmekteyiz.

Avatarlar bilgisayar biliminde bir kullanıcının veya kullanıcının yönetmekte olduğu karakterin grafiksel temsili olarak kullanılmakta olan simgeye denilmektedir. Online topluluklarda iki boyutlu simgeler olarak kullanılmakta olan avatarlar bu bağlamda profil resimleri olarak bilinirler. Mesela forum sitelerinde avatarlar bu bağlamda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Avatarlar bazı çevrimiçi platformlarda kullanıcıların giyim, aksesuar, saç, ten rengi gibi özelleştirebilecekleri araçlar sağlanmasıyla oluşturulmakta olup aynı zamanda çevrimiçi arayüzler sağlanmaktadır. Avatar oluşturulması için kullanılabilecek olan pek çok seçenek yer almaktadır. Bu hususta avatar oluşturma yazılımlarından yararlanılabilir. Söz konusu avatar oluşturma yazılımlarına örnek verecek olursak; ZBrush, Adobe Photoshop öreklerini verebiliriz.

Online internet platformları üzerinde de avatar oluşturma arayüzünün kullanılması ile avatarınızı kişiselleştirebilmeniz mümkün olup, böylece kendinize ait bir avatara sahip olabilirsiniz. Avatarınızı kaydedip istediğiniz zaman online platformlar üzerine yükleyebilirsiniz.

Avatarların yaygın olduğu oyunlar :

  • The Sims
  • Animal Crossing
  • World of Warcraft
  • Second Life

Örnekler arasında yer vermiş olduğumuz en popüler oyunlardan The Sims yapımında oyuncular, simüle edilen bir yaşam ortamında kontrol etmek ve aynı zamanda yönetebilmek için avatarlar oluşturmaya imkan tanınmaktadır. Öte yandan World of Warcraft yapımında oyuncuların keşfedebilecekleri geniş bir oyun dünyasında oynayabilmeleri için avatar oluşturmalarına imkan sağlanmaktadır.

Oyunlarda Başarım Sistemi
Hogwarts Legacy: Secrets of the Restricted Section Tam Çözüm
Starfield Hileleri
Oyun Dünyasında Kapalı Beta Süreci Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)