Vauxhall Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 28 Mar 2022 Teknoloji 485  0

Dünyanın en eski otomobil üreticilerinden olan Vauxhall hakkında bilmeniz gerekenlere değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Otomobil üreticilerinden Vauxhall’ın hikayesi 1857 yılına kadar dayanmakta olup, hikayesi 1857 yılında Birleşik Krallık’ta başlamış, kurucusu olan Alexander Wilson’un önderliğinde vinç üretimi de yapmıştır. Vauxhall’ın araba üretmeye başlaması ise 1903 yılında gerçekleşmiştir. Böylece Britanya’nın en köklü araç üreticilerinden biri olmuştur. 1925 yılında General Motors bünyesine katılmıştır ve özellikle İkinci Dünya Savaşı döneminde sanayi olarak büyük bir yardımda bulunmuştur.

İngiltere merkezli bir otomobil üreticisi olan Vauxhall, İngiltere’nin Luton ilçesinde yer almakta olup zaman içerisinde Opel’in bir parçası olarak kabul görmüştür. Opel bünyesinde sadece Birleşik Krallık içerisinde satış yapmakta olan bir marka haline bürünmüştür.  Ancak 2017 yılıyla beraber Opel’in Peugeot-Citröen ortaklığına satılmasıyla Fransız grubun bünyesine dahil olmuştur.

1925 ile 2017 senelerinin arasında Opel bünyesi altında dünyaca ünlü Amerikalı otomobil üreticisi General Motors bünyesinde faaliyetlerini sergilemiştir. Vauxhall, İnglitere’de en fazla tercih edilen binek otomobillerden biri olup, Vauxhall araçları yaklaşık 90 yıllık bir süredir Bireşik Krallık’ta yer alıyor. Bölgenin en fazla tercih edilen otomobil markalarından biri olarak biliniyor. Konuya ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

Etiketler:
Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)