Varsayılan Olarak Yüklü Olan Facebook Uygulamasını Kaldırma Yöntemleri

Fahri Gün 19 Mar 2019 Mobil 392  0

Günümüzde en çok kullanılam mobil uygulamalardan biri olan Facebook, bu yüzden pek çok akıllı telefonda varsayılan olarak yüklü oluyor. Ancak bazı kullanıcılar Facebook kullanmak istemiyor ve uygulamanın cihazlarında sürekli varsayılan olarak bulunmasından rahatsız olabiliyor.

Bazı akıllı telefonlarda kullanıcılar Facebook uygulamalarını tamamen kaldıramamakta olup yalnızca devre dışı bırakabiliyorlar. Uygulamayı devre dışı bırakmak bazı kullanıcılar için yeterli olabiliyor. Peki Facebook uygulaması nasıl devre dışı bırakılır?

Devre dışı bırakabilirsiniz

İlk olarak akıllı telefonunuzdaki Ayarlar ekranını açın ve uygulama listesinden Facebook’u bulup girin. Ardından Devde Dışı Bırak düğmesine dokunun. Aynı zamanda veri temizliğini de yine aynı ekrandan yaparak telefonunuzda biraz yer açabilmeniz ve Facebook ile aktif ilişkinizi kesebilmeniz mümkün.

Tamamen kaldırmak için ne yapılmalı?

Bir uygulamayı normal bir şekilde az önce bahsettiğimiz ekrandan devre dışı bırakabilirsiniz ama her uygulamayı kaldıramazsınız. Bu gibi durumlarda yapılması gereken ya root atmak yada bazı ücretli programlardan yararlanmak. Örneğin Package disabler pro for LG isimli LG uygulaması Google Play Store üzerinden satın alınan bir uygulama. Kaldırılamayan bir uygulamayı kaldırmak için Package disabler pro for LG uygulamasından yararlanmaya karar verdiyseniz işlemi yapmak için uygulamayı satın alıp yükledikten sonra Facebook uygulamasını bulup Uninstall komutunu vererek rahatlıkla silebilirsiniz.

ADB komutlarını da deneyebilirsiniz

ADB komutlarını kullanarak da Facebook’u telefonunuzdan kaldırmanın mümkün olduğunu da belrtelim. Bunun için ilk olarak App Inspector uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Daha sonra çalıştırıp App List düğmesine dokunarak Facebook uygulamasını bulun. Şimdi cihazınızı bilgisayara bağlayıp hata ayıklama modunu açın ve şu kodu kopyalayıp komut istemine yapıştırın: adb shell pm uninstall -k –user 0 XX koddaki XX kısmına App Inspector’dan almış olduğunuz paket adını girin. Paket adını bilmiyorsanız App Inscpector’da com veya net ile başlayan noktalarla ayrılmış kelimeye bakın. Eğer işlemi doğru yaptıysanız Facebook’u devre dışı bıraktığınıza dair size bir uyarı penceresi gelecektir.
Etiketler:
Teknoloji Detoksu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Vivo V21 5G Neon Spark Rengi Çıktı
Realme GT Neo 2 Satış Başarısıyla Dikkat Çekiyor
Oppo Reno 6 ve Reno 6 Pro Karşılaştırma

Yorum Yapmayı Unutmayın :)