Uygulama Düzgün Başlatılamadı 0xc0000005 Hatasını Çözme Yöntemi

Fahri Gün 03 Kas 2020 Bilgisayar 598  0

Yeni yazımızda 0xc0000005 hatasını giderme yöntemlerine değinmekteyiz. İşte 0xc0000005 hatası hakkında bilinmesi gerekenler…


Bilgisayarlarda epey yaygın olarak kullanılan Windows işletim sisteminde bir uygulamanın düzgün olarak başlatılamadığına dair çıkan hatalar kodlara göre değişiklik gösterebilir. 0xc0000005 hatası yüklü bir programı başlatmaya çalıştığınız zaman ve bir sistem dosyası açarken karşınıza çıkabilir. Söz konusu hatayı ortadan kaldırabilmek için bilgisayarınızda bazı ayar değişiklikleri yapmanız ve bazı işlevleri devre dışı bırakmanız gerekebilir.


İlk yöntem:


İlk olarak hata veren uygulamayı yönetici olarak çalıştırmanızı tavsiye ediyoruz. Bir uygulamayı yönetici olarak çalıştırabilmek için uygulama simgesinin üzerine gelip sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır komutunun üzerine sol tıklamanız yeterlidir.


İkinci Yöntem


Kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de sorun giderici aracını açmaktır. Sorun giderici aracını açtıktan sonra değişen süre sonunda taramayı tamamlayıp programda hataya neden olan sorunu ortaya çıkarıp giderebileceğiniz bir çözüm önerisi sunulacak olup söz konusu öneri doğrultunda program üzerinde düzenleme yapıp hatayı giderebilmeniz mümkündür.


Üçüncü Yöntem


Sistem güncellemelerini zamanında uygulamak sorunu yaşamamanız için önemli adımlardan biridir. Eğer 0xc0000005 hatası ile karşı karşıya kalıyorsanız sisteminizde yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin ve eğer varsa en kısa süre içerisinde uygulayın.


Dördüncü Yöntem


Bazen antivirüs yazılımını devre dışı bırakmak da sorunu çözebilmektedir. Bu sebeple antivirüs programını kapatıp deneyebilirsiniz ancak eğer güvenmediğiniz bir uygulama ise biz bunu kesinlikle önermiyoruz.

Bilgisayar Modellerine Göre BIOS Tuşları
“Windows Bu Diske Yüklenemez” Hatasının Çözüm Yolları
Öne Çıkan Excel Formülleri
Honor Pad 8 Fiyat Tarafında Agresif Bir Tutum Sergileyecek

Yorum Yapmayı Unutmayın :)