Unutulmazlar Arasına Giren En Köklü Strateji Oyunları

Fahri Gün 18 Mar 2023 Oyun 247  0

Yeni yazımızda yılların ekşitemediği strateji oyunlarıyla ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte strateji oyunları kategorisindeki en iddialı eski yapımlar…

Oyuncular tarz olarak birbirlerine karşı farklılıklar arz eder. Kimi oyuncu daha çok kafa yorabileceği, planlar kurup bunun sonucunu gözlemleyebileceği oyunlardan hoşlanırken kimileri ise saf aksiyon, macera tarzı yapımlara yönelir. Biz bu yazımızda strateji oyunu dünyasındaki yılların eskitemediği yapımlara değinmek istedik.

Baldur’s Gate 3

Sıra tabanlı strateji oyunlarını sevenler için şiddetle önerebileceğimiz Baldur’s Gate 3 video oyunu gerek grafikleri gerekse oynanışı ile öne çıkmakta olan bir yapımdır. Kendi seçimlerini yapabildiğiniz, kendi destanınızı yazabildiğiniz bir yapımdır.

Age of Empires 2

Meşhur Age of Empires serisinin en başarılı video oyunu bize göre Age of Empires 2 olup, söz konusu oyun döneminde epey beğenilmişti ve günümüzde yenilenmiş sürümleri hala ilgi görmeye devam ediyor. Strateji kategorisinde oyun seven oyuncuların mutlaka ilk oynaması gereken oyunlardan biridir.

Civilization

Sıra tabanlı strateji oyunları arasında klasikleşen, önemli bir yere sahip olan Civilization yapımında uygarlığınız ile dünyanın hakimi olmaya çalışıyorsunuz. Dikkat etmenizi gerektiren çok fazla detay barındıran yapım, iyi bir strateji oyunu arayanların denemesi gereken oyunlar arasında yer alıyor.

Europa Universalis

Paradox tarafından geliştirilen sıra tabanlı strateji oyunudur. Oyun 1444 yılından başlar ve 1821 yılına kadar ki dönemi kapsar. Oyuncular dünya içerisinde hemen hemen her ulusu kontrol edebilir ve kendi tarihini oluşturabilir. Mutlaka denemeniz gereken oyunlardandır.

Rome : Total War

Total War serisinin bize göre en başarılı yapımlarından biridir. Özellikle de savaş üzerine kurulu oyunları seven oyuncuların denemesi gereken yapımda kale kuşatmaları yapabilir, düşmanlarınız ile büyük bir savaş içerisine girerek zorlu mücadelelerde bulunabilirsiniz.

Sizin de aklınıza gelen nostaljik , sevdiğiniz strateji oyunları var ise yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

The Elder Scrolls Online: Necrom incelemesi
Oyun Dünyasında Tecrübe Puanı
Final Fantasy 16 İncelemesi
System Shock Yenilenmiş Versiyonu incelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)