UnMetal İncelemesi (Kısaca)

Fahri Gün 26 Kas 2021 Oyun 307  0

Bu içeriğimizde UnMetal oyununu masaya yatırıyoruz. İşte UnMetal hakkında bilinmesi gerekenler…

PC, PlayStation 4 , PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve Nintendo Switch için çıkışını gerçekleştiren , bağımsız geliştirici eliyle gelen UnMetal, çoklu oyuncu modu bulunmayan bir aksiyon oyunudur.

Steam Next Fest etkinliğinde dikkat çeken oyunlardan biri olan UnMetal, diyalog kısmı kuvvetli olan, yaptığınız seçimlerin etkilerini görebildiğiniz bir oyun. Detaylı bir diyalog sistemine sahip olan oyunun bu özelliği onu tekrar oynanabilir kılan önemli fonksiyonlardan biri olarak öne çıkmakta.

UnMetal oyununda canlandırdığımız karakter Jesse Fox olup, bu karakter işlemediği bir suç nedeniyle tutuklanmıştır ve hem zekası hem de dövüş yetenekleriyle büyük bir askeri üsten kaçmaya çalışmaktadır. UnMetal, kaçmasının ardından sorgu odasından başından geçenleri anlatırken biz de anlattığı kısımları oynayarak deneyim ediyoruz. Hikayenin genel hatları bu şekilde başlıyor ancak ciddi sürprizleri de barındırıyor.

Aksiyon gizlilik türündeki bu oyun, MGS oyunlarının modern sürümü gibi gözükmekte olup, esprili yapısı ve kendisine has tonlamaları ile klasik yapımlara nazaran daha fazla detay sunuyor. Gizliliğin oldukça mühim olduğu oyunda zaman zaman boss savaşları da yapmanız gerekiyor.

Piksellerden oluşan bir görselliği bulunan oyun sorgu sahnesi anlarında ise karakter detaylarına güzel bir şekilde değiniyor. Oyunda değişen surat ifadeleri, sorgu kısımlarını daha güzel bir hale getiriyor. Grafiksel olarak da kendisine has bir tarzı olan oyun, bu bağlamda taktir topluyor.

SONUÇ

UnMetal, özellikle Metal Gear Solid serisini sevenlerin mutlaka göz atması gereken oyunlardan biri. Gizlenen mizahı ve yeniden oynanabilirlik seviyesi ile MGS serisine uzak olanları bile yakalayabilecek türden bir oyun. Bu nedenle oynamanızı önerebileceğimiz iyi video oyunlarından biri olduğunu söyleyebiliriz

The Elder Scrolls Online: Necrom incelemesi
Oyun Dünyasında Tecrübe Puanı
Final Fantasy 16 İncelemesi
System Shock Yenilenmiş Versiyonu incelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)