Ünlü CEO Marc Raibert Robot Teknolojisinin İnterneti De Geride Bırakacağını Düşünüyor

Fahri Gün 14 Kas 2017 Teknoloji 729  0

Teknoloji dünyasının önemli markalarından Boston Dynamics’in kurucusu Marc Raibert, robotik teknoloji ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İnternet hayatımızda bir mihenk taşı gibi gözüküyor ancak aslında bundan bir yirmi yıl kadar önce dünyadaki insanların çoğu internet kullanmıyordu. Fakat internet o kadar büyük bir devrim meydana getirdiki günümüzde insanlar telefonlarından bile internete bağlanıyorlar. Hatta resmi kurumlarda dahi ödemeler, başvurular internet üzerinden yapılıyor. Hal böyle olunca internet artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Fakat Boston Dynamics CEO’su Marc Raibert, robotiklerin interneti bile geride bırakacağını iddia eden ilginç bir tez ile karşımıza çıktı.

Marc Raibert’e göre robotikler internetten bile daha büyük bir devrim yaşatacak. Raibert’in ifadesine göre insanlar ilerleyen yıllarda robot teknolojisinin inanılmaz gelişmesi ile beraber istedikleri her şeyi rahatça yapabilecekler. Teknolojinin temelinin rahatlık, pratikliğe dayandığını bilen Raibert, bu doğrultuda internetin de çok geliştiğini, haliyle insanların işlerini kolaylaştıran her şeyi çok sevdiklerini belirtiyor. İşte Raibert’e göre robotikler insanların yaşamlarını internete göre daha da fazla kolaylaştıracak.

Raibert, insanların ve hayvanların yapabildiği tüm her şeyi yapabilecek robotlar üretmeye çalıştıklarını açıkladı. Robotların insanların yapabileceği neredeyse her işi yapabileceği için çalışanların çok daha az yorulacağını ve hatta çalışmak zorunda kalmayacaklarını düşünüyor. Bu yüzden de insanların aileleriyle çok daha fazla zaman geçirebileceğini, hobilerine daha fazla vakit ayırabileceklerini beyan ediyor.

Boston Dynamic markası son zamanlarda insanlara ve hayvanlara benzeyen robotlar üretmesi ile dikkat çekiyor ve işlerinde de epey başarılı ilerliyorlar.

 

 

200 TL’den Düşük Olan İşe Yarar Teknolojik Ürünler
Bir Çocuğa Tablet Almak İçin En Uygun Yaş
TikTok Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
MAC Adresi Engelleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)