BMW X2City Elektrikli Scooter

Ulaşım Sorununu Çözecek BMW X2City Elektrikli Scooter

ibrahim KIZILIRMAK 08 Tem 2017 Teknoloji 470  0

Artan araba sayısı, araç trafiğinin çekilmez bir hal alması, sürekli artan maliyetler ulaşım alanında alternatif çözümlerin geliştirilmesine neden olmaya başladı. Buna birde çevre kirliliği faktörü eklenince birçok alternatif ürün görmeye başladık. Ulaşım alanında yeni alternatifleri kullanıcılara sunan markalardan birisi de otomotiv devi BMW. Son olarak elektrikli scooter teknolojisiyle gündeme gelen marka, bu alanda en iyi alternatiflerden biri olarak BMW X2City elektrikli scooter serisini duyurdu.

Hem ulaşım sorununa izi bir çözüm oluşturmak adına hem de elektrikli olması nedeniyle çevreci çözümler adına geliştirilen BMW X2City, ZEG ile BMW arasında yapılan ortaklıkla geliştirilen yeni scooter, hemen her yaştan kullanıcı tarafından kullanılabilecek bir sisteme sahip. Hemen yeni cihazın özelliklerine bakalım.

BMW X2City Elektrikli Scooter

BMW X2City Özellikleri Neler?

Elektrikli Scooter teknolojisi ilk olarak çalışma kısmında insan gücünden de yararlanmakta. İlk olarak kullanıcıların scooterı 6 km hıza çıkana kadar standart scooter şeklinde kullanmaları gerekiyor. 6 km hıza çıktıktan sonra araç elektrikli olarak kullanıma geçebiliyor. Saate 20 km hıza kadar çıkabilen BMW X2City, şarj olan 408 Wh’lik elektrikli bataryaya sahip. Yaklaşık olan 25-35 km arasında bir yol gitme kapasitesine sahip olan BMW X2City, taşınabilirlik açısından da oldukça kullanışlı.

Almanya’da satışa çıkmaya hazırlanan elektrikli scooter’ın fiyatının ise biraz yüksek bir miktar olacağı belirtiliyor. Yaklaşık olarak 2.850 dolar gibi bir fiyatla satışa çıkacak olan elektrikli scooter, ülkemizde satışa çıkacak mı? Bir bilgi henüz bulunmuyor. Fakat BMW’nin sınırlı üretim yapacağı ve bu nedenle dış ülkelere çok fazla yeni serinin çıkış yapmayacağı konusunda da iddialar var. Henüz bu iddialar doğrulanmış değil. BMW’nin satış aşamasında gerekli tüm bilgilendirmelerin yapılması bekleniyor.

Bir Videoyu GIF’e Dönüştürmenin Püf Noktaları
Kablosuz Kulaklığa Rağmen Kablolu Kulaklığın Tercih Edilmesinin Nedenleri
Steam’in Meşhur İndirim Döneminde Son Günlere Girdik
Google My Maps Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)