Twitterin Yenilenen Arayüzü Daha Kullanışlı

KLavy3 17 Haz 2017 Mobil 503  0

Twitter, anlık haber, duygu ve düşünce paylaşımını kolaylaştırması sayesinde hayatımıza girmiş bir uygulama.Herhangi bir paylaşma yapmaya gerek duymadan gösterişsiz ve amacına hizmet eden uygulamalar arasında.Sosyokültürel açıdan da yazılan ve ifade edilen konuların çokluğundan dolayı en çok göze çarpanlardan da biri…Herkes bir şey yazıyor; bir olay oluyor o konu ile ilgili herşeyden haberiniz oluyor.  Farklı bakış açılarının hemen hemen hepsini görmek mümkün.  Ufkumuzu genişleten bir yönü de yok değil. Nispeten daha eski uygulamalar gibi önce bilgisayarlarımızdan ulaştığımız bu uygulama daha sonra telefona adapte olmuştur.

Tweeter yenileniyor

Eski derken son çıkan yazılım ve uygulamalara göre daha köklü demek istiyoruz tabiii. Facebook ile dönemin çocukları olduğunu burdan da anlayabiliriz. Önce web üzerinden yenilikler ile karşımıza çıktı çok kısa bir sürede de telefonlarımıza ulaştı her geçen gün kendine yeni içerik ve görseller ekleyerek devam ediyor.Bu yenilikler arasında bu ara da sık konuşulan son görünümü var.Önce sohbet ve mesaj balonunundaki imge değişikliği göze çarpıyor onun dışında tweet ve haber kaynağında herhangi bie değişiklik yok. Bir diğer görünüm değişikliği ise diğer uygulamalarda da karşılaştığımız tek bir tuş ile farklı bir arayüze geçebildiğimiz. Profil ve hesap bilgilerinin altında ayarlar ve gizliliğin ötesinde anlar görülmektedir.  Benim en sevdiğim ise gece moduNetlog ve zurna kullanıcıları bilir aklıma oradaki mod değişikliğini getirdi.

Kısa bir nostalji hoşuma gitti daha doğrusu.  Belki modlar ve sayfa tasarımları daha da çeşitlendirilip arttırılarak daha bir özel gündem oluşturabilirler, belki çok önemli bir değişiklik olmamış olacak ama benim gibi kullanıcıların ilgisini çekeceği bir gerçek.Bu tweeter’daki son değişiklik farklı birşeyler katsa da, daha değişiklik bekliyoruz. Kullanıcı ve takip eden sayısı diğer uygulamalar arasında Facebook’tan sonra en çok olan Tweetler, sahte hesaplar bakımından daha nadir bir konumda . Tweeter’da sahte hesap kullanımı yerine, nickli hesap kullanımı daha cazip  geldiğindendir belki de.Kısacası tweeter değişikliği profil resmine tıklayıp yeni arayüz açılmasından çok daha ileri gitmeli. Amacını hakkını vererek gerçekleştirmeye çalışan bu uygulama ve kullanıcıları daha marjinal fikirler bekliyor yoksa diğer uygulamalarda gördüğüm bu özellik ( gece modu dışında :)) pek de ilgimi çekmedi. Bahsetmek konusunda emin değilim ama yine de paylaşmadan edemeyeceğim henüz net bir açıklama gelmese de bu yeniliklerin devam edeceği ile ilgili söylentiler de yok değil.  Yani bu yenilik kullanıcıyı rahatlatacak ve sonraki değişikliklere adapte edecek bir sebeple yapılmış olabilir.

Temennimiz iyi yönde

 

Umarız ilerleyen dönemlerde de amacını kaybetmeden yeni, farklılaşmış ve kendini bir değil bir kaç adım ileriye götürmüş bir tweeter ile karşılaşırız. Hak ettiği ilgiyi zaten görüyor bunu da kaybetmemesi için döneme ayak uydurmalı. Tüm yasaklara rağmen kullanıcıları tarafından terkedilmemiş hatta yasaklara meydan okuyan da bir uygulama var karşımızda…

Redmi Note 7 Serisi İçin Beklenen Güncelleme Aktif Oldu
Oppo Reno 10x Zoom İçin Beklenen Güncelleme Çıktı
Şimdiden 2020’nin Enlerine Giren Telefon : OnePlus 8 Pro
Huawei Mate 40 Telefonu Ses Sistemiyle İddialı Geliyor

Yorum Yapmayı Unutmayın :)