Twitter’da Video Paylaşımı Yapma Yöntemi

Fahri Gün 06 Ağu 2021 İnternet 292  0

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından Twitter’da nasıl video paylaşımı yapıldığı konusuna değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Twitter platformu her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşmakta olup, 2021 yılında önceki yıla nazaran yüzde 20 seviyesinde bir artışla 199 milyon aktif kullanıcıya erişmeyi başardı.

Twitter platformunda video paylaşımları uygulayabiliyorsunuz. Bunun için genellikle retweet kullanılsada, retweet kullanıldığında videoyla birlikte  onu paylaşan profil de paylaşılacağı için kullanıcılar önce videoyu indirip sonra kendileri paylaşmak isteyebiliyor.

Eğer Android cihaz üzerinden video paylaşacaksanız beğendiğiniz videonun sağ kısmında yer alan paylaş seçeneğine tıklayın ve tweet bağlantısını kopyalayıp sonrasında yeni bir tweet oluşturarak URL’yi yapıştırın.

URL’nin sonuna /video/1 ibaresini dahil edin. Ardından dilerseniz twete mesaj da ekleyerek paylaşarak işleminizi tamamlamış olursunuz.

iOS için:

Videonun üzerine gelerek dokunun ve parmağınızı bir süre basılı olarak tutun. Ekranın alt kısmında pencere açılacak olup Tweet Video simgesini seçerek devam edin.

Özel bir URL gelecek olup URL’yi kopyalayın ve yeni bir tweet oluşturarak kopyalamış olduğunuz URL’yi yapıştırın. Mesajınızı oluşturarak tweeti paylaşımınızın ardından retweet yapmaya gerek kalmadan artık videoları kendiniz paylaşabilirsiniz.

PC için:

Beğendiğiniz bir videonun sağ üst kısmında bulunan üç noktaya gidip Embed Tweet veya Tweeti Göm seçeneklerine tıklayıp açılan pencereden Kodu Kopyala seçeneğine tıklayın.

Not defteri uygulamanızı açıp kopyalamış olduğunuz bağlantı kodunu yapıştırın. Ardından bağlantıyı kopyalayıp yeni bir tweet oluştur ekranına bağlantınızı yapıştırınız. Tweete eklemek istediğiniz bir mesaj varsa onu da ekleyerek yayınlayın.

Etiketler:
İnternetten Öğrenilebilecek Yetenekler
DiCaprio’nun Rol Aldığı Başarılı Filmler
Aşıklar Buraya! En İyi Aşk Filmleri
Mac Adresine İlişkin Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)