Twitter’da Sahte Hesapları Tespit Etme Yöntemi

Fahri Gün 22 Ağu 2019 İnternet 12  0

Twitter kullanıcıları için sahte hesap tespit etme ve kaldırma işlemi nasıl yapılıyor? Yeni içeriğimizde bu konuyu ele alıyoruz.


Takipçi listenizdeki hesapların sahte olması hesabınızın geleceği açısından bir sıkıntı oluşturabilir. Sahte hesapları kişi listenizden temizlemenizi öneriyoruz. Takipçi listesinden temizlik yapabilmek için de elbette sahte hesapları tespit edebilmeniz gerekiyor. Tespit edebilmek için kullanabileceğiniz bazı araçlar bulunuyor.

Audit

Twitter Audit uygulaması kaç adet sahte takipçiniz olduğunu, kaç gerçek takipçinizin olduğunu ortaya çıkarmaktadır. twitteraudit.com internet adresine girin ve açılan How Many of Your Followers Are Real? yazısının altında bulunan kutunun içine kullanıcı adınızı yazıp Audit butonuna tıklayın. Bir süre sonra takipçi listeniz incelenecek ve sahte takipçilerle alakalı bir rapor gelecektir. Raporu ilk kez aldığınızda ücret ödemeniz gerekmez. Ancak engelleme yapmak için liste büyüklüğüne nazaran 4.99 Dolar ile başlayan üyelik ücretleri söz konusu olmaktadır.

CircleBoom


Eğer yukarıda bahsettiğimiz programı kullanmak istemiyorsanız o halde CircleBoom’u da kullanabilirsiniz. Ancak tespit için dahi ücret talep etmektedir. Sahte hesapları bulmak için CircleBoom içerisine girin ve sol menüden The Cincle kategorisinden Fake / Spam yazısının üzerine tıklayın. Böylece sahte hesaplar karşınıza çıkacaktır. Ancak bir miktar yanlış sonuç çıkma ihtimalinin de olduğunu belirtmek gerekiyor.
Twitch Yayını Sırasında Cinnet Geçiren Ünlü Yayıncı Banlandı
Facebook ve Google’da Konum Paylaşımı Yapma İşlemleri
WhatsApp’ta Konum Gönderme İşlemi
TikTok Üzerinde Fenomen Hale Gelmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)