Twitter’da Sahte Hesapları Tespit Etme Yöntemi

Fahri Gün 22 Ağu 2019 İnternet 257  0

Twitter kullanıcıları için sahte hesap tespit etme ve kaldırma işlemi nasıl yapılıyor? Yeni içeriğimizde bu konuyu ele alıyoruz.


Takipçi listenizdeki hesapların sahte olması hesabınızın geleceği açısından bir sıkıntı oluşturabilir. Sahte hesapları kişi listenizden temizlemenizi öneriyoruz. Takipçi listesinden temizlik yapabilmek için de elbette sahte hesapları tespit edebilmeniz gerekiyor. Tespit edebilmek için kullanabileceğiniz bazı araçlar bulunuyor.

Audit

Twitter Audit uygulaması kaç adet sahte takipçiniz olduğunu, kaç gerçek takipçinizin olduğunu ortaya çıkarmaktadır. twitteraudit.com internet adresine girin ve açılan How Many of Your Followers Are Real? yazısının altında bulunan kutunun içine kullanıcı adınızı yazıp Audit butonuna tıklayın. Bir süre sonra takipçi listeniz incelenecek ve sahte takipçilerle alakalı bir rapor gelecektir. Raporu ilk kez aldığınızda ücret ödemeniz gerekmez. Ancak engelleme yapmak için liste büyüklüğüne nazaran 4.99 Dolar ile başlayan üyelik ücretleri söz konusu olmaktadır.

CircleBoom


Eğer yukarıda bahsettiğimiz programı kullanmak istemiyorsanız o halde CircleBoom’u da kullanabilirsiniz. Ancak tespit için dahi ücret talep etmektedir. Sahte hesapları bulmak için CircleBoom içerisine girin ve sol menüden The Cincle kategorisinden Fake / Spam yazısının üzerine tıklayın. Böylece sahte hesaplar karşınıza çıkacaktır. Ancak bir miktar yanlış sonuç çıkma ihtimalinin de olduğunu belirtmek gerekiyor.
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Reklam Engelleme Uygulamalarının Her Reklamı Engellememesinin Nedenleri
Facebook Üzerindeki Fotoğraf ve Videoları Farklı Platforma Aktarma Yöntemi
Instagram’da Daha Fazla Takipçi Kazanmada Hashtag Kullanımının Önemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)