Twitter’da Daha Başarılı Olabilmenizi Sağlayacak Öneriler

Fahri Gün 01 Mar 2020 İnternet 322  0

Twitter sayfanız varsa ve daha fazla kitleye nasıl ulaşabileceğinizi merak ediyorsanız bu yazımızı incelemenizi öneririz. İşte Twitter üzerinde daha başarılı olmanın sırları…

Günümüzün en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’da daha başarılı olabilmek için bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekmekte. İşte dikkat edilmesi gerekenler:

Etkileyici Profil

İlk olarak dikkat edilmesi gereken şey etkileyici bir Twitter profiline sahip olmaktır. Profil fotoğrafınızı ve hakkında kısmını kendinize uygun bir şekilde düzenlemeniz gerekmektedir. Etkileyici bir profil görüntüsü oluşturmanız sizin için önemli bir avantaj sağlayacak, sayfanızın daha tertipli ve dikkat çeken bir tasarıma sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Trend Takibi

Twitter’ı daha etkili bir şekilde kullanabilmek için günlük trendleri takip etmeniz gerekmektedir. Güncel konuları takip edip güncel konular hakkında tweetler atın. Böylece tweetlerinize daha fazla etkileşim alabilirsiniz. Trend takibi güncelliği de beraberinde gerektireceğinden sosyal medya hesabınız için normalde olduğundan daha fazla vakit ayırmanız gerekebilir ancak bunun meyvelerini de toplamanız mümkündür.

Yanıtlara Cevap Verin

Takipçilerinizle etkileşime geçmek onların sizi uzun süre takip etmesini sağlayabilmek adına bir hayli önemlidir. Bunu en basit yolla yanıtlara cevap vererek yapabilirsiniz. Size gelen yanıtlara cevaplar vererek güncel konularla ilgili olarak tweet atabilirsiniz.

GIF Kullanımı

Twitter üzerinde özellikle son dönemde GIF kullanımları bir hayli yaygın bir hale geldi. GIF paylaşımları tweetlere verilen yanıtları cevaplandırırken kullanılabileceği gibi doğrudan kendiniz de GIF paylaşımlarında bulunabilirsiniz.
Twitter Blue Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yasal ve Ücretsiz E-Kitap Platformları
Instagram SFS Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)