Twitch Çin Uygulama Listesinden Çıkarıldı ve Sitesi Yasaklandı

Fahri Gün 21 Eyl 2018 Teknoloji 307  0

Özellikle oyuncuların en fazla kullandığı yayın izleme ağı olan Twitch platformuna Çin hükümeti tarafından büyük bir yasak geldi. Uygulama Çin App Store’undan kaldırıldı ve internet sitesine de erişim yasağı getirildi.

Twitch, son zamanlarda Çin üzerinde hiç olmadığı kadar popüler bir hale gelmişti. Kısa bir sürede Çin’de kategorisinde en çok kullanılan üçüncü uygulama olmayı başaran Twitch, böylece ziyaretçi kitlesinde de muazzam bir artış yakalamıştı. Ancak bunu farkeden Çin hükümeti, Twitch’in Çin’de daha fazla popüler bir hale gelmesine izin vermeyerek uygulamanın Çin kariyerine son verdi.

Çin hükümetinin Twitch platformunun hem internet sitesini yasakladığı hem de mobil uygulamasını kaldırdığı ortaya çıktı. Yapılan bu müdahale Twitch tarafından da doğrulandı. Dolayısıyla artık Twitch resmi yoldan Çin’de hizmet göstermeye devam edemeyecek.

Çin hükümeti buna benzer önlemleri son zamanlarda çok fazla alıyor. Dışarıdan gelen uygulamalara karşı kuşkuyla yaklaşan Çin, dünyanın en çok kullanılan Amerika merkezli internet ağlarından Google, Twitter ve Facebook’u da yasaklamasıyla dikkat çekmişti. Çinli kullanıcılar şu an yasal olarak Google, Twitter ve Facebook’u kullanamıyor. Çin genellikle bu hizmetleri Çin merkezli kuruluşların sunmasına izin veriyor. Bunun doğru olup olmadığı konusunda da yorumu size bırakıyoruz sevgili okur.

Etiketler:
iOS’ta Kısa Süreliğine Ücretsiz Olan, Fiyat Açısından Makul Uygulamalar
Bir Videoyu GIF’e Dönüştürmenin Püf Noktaları
Kablosuz Kulaklığa Rağmen Kablolu Kulaklığın Tercih Edilmesinin Nedenleri
Steam’in Meşhur İndirim Döneminde Son Günlere Girdik

Yorum Yapmayı Unutmayın :)