Tweetleri Daha Etkili Hale Getirmek İçin Kullanılabilecek Yeni İpuçları

Fahri Gün 30 Ağu 2019 İnternet 270  0

Twitter’da daha etkili olmanın yolu daha etkili, güçlü tweetler üretmekten geçiyor. Yeni içeriğimizde tweetleri nasıl daha etkili bir hale getirebileceğinizden bahsedeceğiz.


Etiket Kullanımı


Bilindiği üzere Twitter üzerinde etiketler yaygın olarak kullanılıyor. Bu etiketlere Hashtag ismi veriliyor ve hashtagler Twitter’da bir konuyla ilgili içeriklerin daha kolay bulunabilmesini sağlıyor. Elbette gündem oluşturmak amacıyla yaygın olarak kullanıldığına da şahit oluyoruz. Daha etkili tweetler ortaya koyabilmek için hashtagleri doğru kullanmak gerekiyor. Hangi konuyla ilgili tweet paylaşıyorsanız o konu hakkında genel anlamda, gündeme hitap edebilecek birden fazla hashstage yer verin. Ancak aşırıya kaçmanız durumunda spam tehlikesi oluşabileceğini de unutmayın.


Yorum


Paylaşmış olduğunuz tweetlere yorum katmanız daha popüler bir hale gelmenizi sağlayacaktır. İçeriklere kendi düşüncelerinizi eklemekten çekinmeyin. Özellikle gündemle alakalı konularda bu tarz yorumsal içerikler ortaya koyarsanız etkileşimin de çok daha fazla olması kaçınılmazdır. İnsanlarla iletişime geçmekten, onlara cevap vermekten de çekinmemelisiniz. Tweet altındaki yorumların tweeti güçlendireceğini unutmayın.


Hızlı ve Özgün Olun


Tweetleri size rakip nitelikteki sayfalardan çok daha önce paylaşmaya çalışın. Özellikle haberle alakalı sayfalarınız varsa bu oldukça işinize yarayabilir. Özgün ve hızlı olmak her daim sizi bir adım önde tutacaktır.


Görüntü


Tweetlerde görünümün çok önemli olmadığını düşünüyor olabilirsiniz ancak görünümün diğer kullanıcıların dikkatini çekebilmek açısından son derece önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bunu kendinizden empati yaparak da keşfedebilirsiniz. Örneğin anasayfada gezinirken gözünüze en çok görsel olarak öne çıkarılmış tweetler ilişiyor değil mi? O halde siz de tweetlerinizi bu unsuru göz önüne alarak oluşturmalısınız.
Fiber İnternet Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Bigo Live Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)