Türkiye’nin En Büyük Bitcoin Borsasında Neler Oluyor ?

NETHANESİ 07 Ara 2017 Coin Dünyası 6.045  0

Türkiye’nin en büyük borsası Dünyanın en büyük 33.borsasına girmeyi başaran Paribu’da 10:00’dan itibaren olağan dışı işlemler olduğu kullanıcılar tarafından Twitter’da yoğun bir şekilde yazılmaya başladı, yoğun bir şekilde fiyat manipülasyonu yapılan borsada alım satımlarda ve Bitcoin gönderimlerinde sorunlar ortaya çıktı.

Btcturk ve Koinim’de 59 bin seviyelerinde seyreden Bitcoin, Paribu’da 66-67 bin civarına çıktı.

Twitter’dan yazan bir kullanıcı bakiyesinin ortadan kaybolduğunu, ve müşteri hizmetlerinin cevap yazmadığını belirtti.

Ekşisözlük’de de çok sayıda kullanıcı mağdur olduklarını ve bakiyelerinin ortadan kaybolduğunu belirtiyor:

Normal kullanıcıların işlem yapamadığını belirttiği anlarda borsa’da 2.5 Milyon TL değerinde Bitcoin satış emri girildi.

Girilen emirin manipülasyon amaçlı borsa tarafından yapıldığı iddaa edildi, normal kullanıcıların satış yapamadığı anlarda 2.5 Milyon TL’lik emir başarılı satış gerçekleştirdi.

Aynı zamanda Borsa cüzdanlarına gönderilen Bitcoin’lerinde eksik olarak yansıtıldığı iddaa ediliyor, bize ulaşan bir kullanıcı 3 BTC’lik gönderim işleminden 2 BTC yansıtıldığını aktardı

Güncelleme.. 17:30…

Borsanın Facebook sayfası da mağdur kullanıcıların yorumlarıyla dolmuş durumda..

Borsadaki alım/satım manipülasyonu 17:30 itibariyle devam etmekte, alım emirleri satış emirlerinin üstünde seyir ediyor.

Ekşisözlük‘deki diğer mağduriyetler de devam ediyor.

08.12.2017 16:15 güncelleme..

Şirket yetkilileri resmi siteleri üzerinden duyuru yaptı, yapılan açıklama da iddaa edilen ve alınan resimlerle kanıtlanan fiyatlardaki anormal dengesizliğe yer verilmedi duyuru şu şekilde:

Bitcoin fiyat hareketliliğine bağlı olarak yaşanan yoğun EFT/Havale trafiği nedeniyle, 07/12/2017 Perşembe günü öğle saatlerinden itibaren Akbank üzerinden yapılan transferlerin bir kısmı gecikmeli olarak aktarılmış, bir kısmının da banka hesaplarımıza aktarımı gerçekleşmemiştir. Bankanın transfer havuzunda oluşan aşırı yoğunluk nedeniyle, havuz hesabında uzun süredir beklemekte olan bu transferlerin Paribu hesabına girişi gerçekleşmediğinden kullanıcı hesaplarına yansıtılması da sağlanamamıştır.

Söz konusu gönderimlerden Paribu hesabına ulaşanlar bugün içerisinde onaylanarak bakiyelerinize yansıtılacak, havuz hesabında kalan transferler ise Paribu banka hesabına hiç giriş yapmadan, banka tarafından iade edilecektir. Söz konusu işlemlerin gün içerisinde tamamlanacağı değerlendirilmektedir.

Problem doğrudan tarafımızdan kaynaklanmıyor olsa da yaşanan aksaklıktan etkilenen tüm üyelerimizden özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

İşlemler gün boyunca devam edeceğinden lütfen konu ile ilgili destek talebi oluşturmadan önce transferin Paribu hesabınıza yansıtılıp yansıtılmadığını ya da banka hesabınıza iade edilip edilmediğini kontrol ediniz.

Ethereum dünyasının en güçlü forku EtherZero geliyor!
Bitcoin’de Beklenen Fork Segwit2x, B2X Adıyla Geliyor !
Çin Tüm Bitcoin Borsalarını Kapatmaya Hazırlanıyor!
Bitcoin Segwit Ne Zaman Aktif Olacak ?

Yorum Yapmayı Unutmayın :)