Türkiye’de Yazılımcılar İşe Girerken Bunlara Dikkat Ediyor

Fahri Gün 26 Ağu 2021 Bilgisayar 258  0

Yeni yazımızda Türkiye’de yazılımcıların işe girmeden önce hangi hususlara dikkat ettiğiyle ilgili bilgiler veriyoruz.

TalentGrid isimli oluşum tarafından yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkan bilgiler, yazılımcıların Türkiye’de işe girerken en fazla nelere dikkat ettiğini gözler önüne sermekte.

Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre yazılımcılar işe alımcıların aradığı pozisyonlarla beklentilerinin ne kadar örtüştüğüne dikkat ediyor. Bu hususta yazılımcılar ile işverenler arasında pek çok kez fikir ayrılığı yaşanıyor. TalentGrid tarafından ortalama olarak yapılan değerlendirmeye göre yazılımcılar ile işverenler; maaş, uzaktan çalışma, lokasyon ve şirket kültürü gibi konularda 6.3 oranında anlaşabiliyorlar.

İşe alım uzmanından öncelikli beklentinin ne olduğu konusu da yazılımcılar tarafından dikkat edilen bir konu olup, yazılımcıların pek çoğunun pozisyon ve bilgiyi önemsediğini gösteriyor. Katılımcıların yüzde 39’u kendisiyle ilgili bilgi ve pozisyon eksikliğinin olmamasını isterken yüzde 35,5’lik kısmı da kendisini rahatlıkla ifade edebilmek istiyor. Bu hususta işe alım uzmanının tavırları önemsenmekte olup, güler yüzlü ve yüksek enerjili bir işverenle görüşme yapmak isteniyor.

Yazılımcılar tarafından işe girerken en çok dikkat edilen hususlardan birisi de geri bildirim almanın önemi oluyor. İşe girerken, görüşme sonrası geri bildirim almayı son derece önemseyen yazılımcılar yüzde 73.4’lük çok ciddi bir kısmı kapsıyor.

Bilgisayar Modellerine Göre BIOS Tuşları
“Windows Bu Diske Yüklenemez” Hatasının Çözüm Yolları
Öne Çıkan Excel Formülleri
Honor Pad 8 Fiyat Tarafında Agresif Bir Tutum Sergileyecek

Yorum Yapmayı Unutmayın :)