Turkcell Bip Web Kullanım Rehberi

Fahri Gün 03 Nis 2020 Teknoloji 453  0

Yeni içeriğimizde Turkcell Bip’in Web sürümünün nasıl kullanılabileceğinden bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Bip Messenger, Turkcell tarafından sunulan bir mesajlaşma uygulaması olup ülkemizde akıllı telefonlarda yaygın olarak kullanılmakta. Bip, tıpkı diğer popüler mesajlaşma uygulamaları gibi bilgisayara bağlanılarak web sürümü olarak da kullanılabiliyor. BIP Web özelliği, telefonunuzun kapalı olduğu durumlarda dahi tarayıcınız aracılığyıla bilgisayaınızdan veyahut bir başka cihazınızdan mesajlaşmaya devam edebilmenizi sağlıyor. Aynı zamanda medya paylaşımında da bulunabiliyorsunuz.

Turkcell BIP Web Kullanma Yöntemi :

Bip Messenger Web’i kullanabilmek için ilk yapmanız gereken şey akıllı telefonunuza Turkcell Bip Web uygulamasını indirip yüklemektir. Ardından Turkcell Bip Web intenet sitesini açınız. Telefonunuzda bulunan BIP uygulamasını açıp menüden Bip Web seçeneğine girin. Sonrasında erişim izni verin ve kamera ile Bip Web sayfasında yer alan QR kodu telefonunuza okutun. Sonrasında otomatik olarak sayfa açılacak ve iletişim kurmaya başlayabileceksiniz.

Para transferi yapabilirsiniz

Bip Web’in sağladığı avantajlardan birisi, uygulama üzerinden dilediğiniz kişiye para transferi yapabilmenizdir. Söz konusu özellik WhatsApp’ın henüz Türkiye’de kullanıma sunmadığı bir fonksiyon olduğundan Bip kullanıcılarının şu an için bu doğrultuda ayrıcalıklı olduğunu söyleyebiliriz.
Etiketler:
Metaverse Teriminin Anlamı ve Hakkında Temel Bilgiler
Apple Geliştirici Hesabını Ucuza Açma Yöntemi
Fotoğraflarda Arka Plan Silmek İçin Kullanabileceğiniz Araçlar
Net Framework Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)