Türkçe – Rusya Çeviri Araçları

Fahri Gün 13 Ara 2022 Webmaster 235  0

Bu içeriğimizde Türkçe – Rusça çevirileri başarılı bir şekilde gerçekleştirebilen araçlara değiniyoruz. İşte Türkçe – Rusya çeviri araçlarına ilişkin bilgiler…

Rusça Avrasya’da yaygın olarak konuşulan bir dildir. Kiril alfabesi kullanıldığı bilinmekte olan Rusça dilini öğrenmesi bu yüzden zordur. İnternette Rusça bir kelime ile karşılaştıysanız veya Rusça konuşan kişilerle iletişim kurmak istemekte veya iş icabı biraz Rusça çevirisi de yapmanız gerekmekteyse şimdi size bu hususta yararlanabileceğimiz çeviri araçlarına değineceğiz.

Google Translate

Çeviri uygulamalarından Translate, Google tarafından sunulan önemli araçlardan biridir. Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Ücretsiz olarak sunulan bu araç oldukça basit bir kullanıma sahip olmasıyla da öne çıkmaktadır ve her geçen gün geliştirilerek daha iyi bir hale gelmektedir. Çeviri araçları içinde fonksiyonları ve pratikliği ile en iyilerindendir.

Microsoft Translator

İnternet bağlantısı olmadan da çeviri yapabildiğiniz Microsoft Translator aracı ile kamera kullanarak çeviri de yapabiliyorsunuz. 70’in üzerinde dil için destek sunan Microsoft Translator ses çevirisi özelliği de bulunan bir araçtır.

Yandex Translate

Rusça çeviri araçları hususunda en iyilerindendir. Yandex’in Rusya merkezli bir şirket olduğunu da bu doğrultuda ifade edelim. Görsellerde yer alan kelimeleri otomatik bir şekilde tanıyarak çeviri yapabilme özelliği de yer almakta olan araçta çevrimdışı mod desteği de yer almaktadır ve böylece internet olmadan da kullanabilirsiniz.

 Translator PROMT.One

Özellikle başarılı arayüzü ile öne çıkmakta olan araç içerisinde çok sayıda dil için destek sunulmaktadır. Arama geçmişini kaydetmekte olan araç böylece aynı metinleri tekrar çevirmenize de gerek duymamanızı sağlayabilir.

 Pons Translate

Play Store üzerinde de yer almakta olan Pons Translate, Play Store’da 5 milyonun üzerinde indirme sayısı bulunan bir araçtır. Çok sayıda dil desteği sunmakta olan araç aynı zamanda kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmasıyla da öne çıkmaktadır.

Dict.cc dictionary

Bundan on yıl önce aktif hale gelen bu araç çevrimdışı mod desteğine de sahiptir ve zaman içinde yeni özellikler kazanarak geliştirilmiştir. Başarılı bir arayüze sahip olmasıyla da öne çıkan çeviri aracı tercih edilebilecek olan Rusça – Türkçe çeviri araçlarındandır.

Web Hosting Planları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Banner Reklamların Gelişimi
En Fazla Kullanılan HTML Kodları
HTTPS (SSL) Bir Sitenin Tamamen Güvenli Olduğu Anlamına Gelmez

Yorum Yapmayı Unutmayın :)