Tumblr’da Hesap Silme İşlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 23 Tem 2019 İnternet 282  0

Eğer artık Tumblr kullanmak istemiyorsanız hesabınızı nasıl silebileceğinize değineceğiz. İçeriğimizi inceleyerek kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz.


Dünyanın en popüler mikro blog platformlarından biri olan Tumblr, yaşını göstermeyen bir görünüme, statüye sahip. Tumblr blog servisi genel itibariyle basit tasarım yapısı, estetik görüntüsü ve kullanışlılığı ile beğeni topluyor ancak her şeye rağmen bunlar artık platformu kullanmak istememe düşüncesinin oluşmasına engel değil. Özellikle son dönemde bazı güvenlik, gizlilik endişelerinin söz konusu olduğunu ve bu yüzden pek çok kullanıcının hesabını silmeyi tercih ettiğini belirtelim. Peki hesap silme işlemini nasıl yapacağız? Gelin bir bakalım.


Hesabımı donduramaz mıyım?


Tumblr üzerinde hesap dondurma gibi bir işlem söz konusu değil. Hesabınızı kısa bir süreliğine kilitlemeniz mümkün değil. Hesabınız kalıcı olarak siliniyor. Dolayısıyla verilerinizi tamamen silmeden önce iki kez düşünmenizi tavsiye ediyoruz. En azından hesap içerisindeki medya dosyalarınızı yedekleyip o şekilde silin.


Hesap Silme İşlemi Oldukça Basit

Hesap silme sayfasına gitmek için tıklayın
Tumblr üzerinde hesap silme işlemini gerçekleştirmek için yapılacak ilk iş hesap silme sayfasına giriş yapmaktır. Hesap silme sayfasına girdikten sonra karşınıza iki kutucuk çıkacaktır. Bu kutucuklardan birinde mail adresiniz diğerinde de şifreniz yazılı olacak. Eğer yazılı değilse yazınız. Sonrasında Oturum Aç butonuna tıklayarak işleme devam edin. Sonuca dair bildirim gelecektir.


Hesap Silindiğinde Yaşanacak Değişimler


Mail, şifre gibi hesap bilgileriniz tamamen kaldırılacağı için yeniden kullanılabilir hale gelecek. Dolayısıyla yeni kayıtlar için açık olacak. Ana blog dahil tüm bloglarınız silinecek. Tüm takip ettiğiniz kullanıcıları da otomatik olarak takipten çıkarmış olacaksınız. İçerisinde yer alan temanız da silinecektir.

Etiketler:
Stephen Hawking Kıyamet Teorisi Hakkında Bilgiler
Google’ın Vazgeçilmez Olmasının Sebepleri
E-ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kablosuz Ağ Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)