Travian Nedir Nasıl Hesap Açılır?

Fahri Gün 23 Ağu 2017 Oyun 974  0

Travian, bir orta çağ strateji oyunu olmakla beraber internet üzerinden oynanmaktadır.

Türkiye’de oldukça popüler bir oyun olan Travian, mobilden ve bilgisayardan oynanabilmekte. Cihaza herhangi bir şey indirmeden direk tarayıcı üzerinden oynanan oyunu Türkiye’de pek çok kişi oynamakta ve oynayanların yaşları 15-70 arasında değişmekte. Oyunda köyler kurup bu köyleri geliştiriyor, asker çıkarıp diğer oyuncularla savaşıyorsunuz. Bir strateji oyunu olduğu için akıllıca hamleler yapmadığınız taktirde hemen yıkılabiliyor veya yağma köyü olabiliyorsunuz.

Travian bağımlılık yaratan bir oyun. Her ne kadar bir tarayıcı oyunu olsada online olması ve dünya harikası, ROA gibi ilginç özelliklerinin bulunması oyunu özel ve çekici yapıyor. Oyun herkes tarafından ücretsiz olarak oynanabiliyor ancak diğer oyunculara karşı avantaj elde edebilmek için altın satın almak gerekiyor. Oyunu ülkemizde özellikle yetişkin sınıfında olup oynayan çok fazla oyuncu var. Bu da oyun üreticilerine ciddi bir gelir sağlıyor çünkü genellikle oyunu oynayanlar düzenli gelir elde eden yetişkin sınıf olduğu için altın kullanarak oynuyorlar.

Travian’ı kuran ekip Alman bir firma ve sadece Türkiye’de değil dünyanın pek çok  ülkesinde oyunlarını sunuyorlar. Hatta son yıllarda ülkeler arası turnuvalar bile yapılıyor.

Travian Oyununa Nasıl Kaydolurum?

Travian oyununa kaydolmak için travian.com.tr adresini ziyaret edin. Hemen Oyna butonuna tıklayın ve kullanıcı adı ile e-posta yazıp, gizlilik politikası kutucuğunu işaretleyip Hemen Kaydol butonuna tıklayın.  Ardından yazmış  olduğunuz e-posta adresine hesabınızı onaylayabilmek için bir kod gönderilecek. O kodu kullanmak için mail adresinizi ziyaret edin ve gelen mailden ilgili linke tıklayın. Ardından oyuna kaydınız gerçekleşecektir. Bu aşamadan sonra halk ve bölge seçip oyuna kolaylıkla başlayabilirsiniz.

Travian Yeniliklere Uğruyor

Travian oyununun on yıldan fazla bir geçmişi bulunuyor ve yapımcı firma oyunu sık sık yeni güncellemelerle, yeni özelliklerle taze tutuyor. Son olarak da Travian Legends isimli sürüm ortaya çıkarıldı ve bu sürüm ile beraber sitenin ana sayfa da dahil tüm tasarımı değişti . Ve şu günlerde oyuna yeni bir halkın ekleneceği de ortaya çıktı. Açıklanana göre oyuna Hunlar ırkı ve Mısırlılar ırkı eklenecek. Böylelikle oyunda şu an bulunan üç ırkın yanına iki ırk daha dahil olmuş olacak ve ırk sayısı beşe çıkacak.

Etiketler: ,
Cyberpunk 2077 Hakkında İşinize Yarayabilecek İpuçları
Siege Survival : Gloria Victis Nasıl Bir Oyun? İnceleme
Biomutant İncelemesi
Snopy Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)