Total War Medieval 2 Hızlı Zenginleşme Rehberi

Fahri Gün 03 Haz 2023 Oyun 251  0

Bu yazımızda Total War Medieval 2 orta çağ savaş oyununda daha hızlı bir şekilde zenginleşebilmeniz için hangi adımlara dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz.

Avrupa milletlerinden birini orta çağ zamanında kontrol ettiğiniz video oyununda amacınız ülkenizi korumak ve yeni yerler fethedebilmek olup, aslında nasıl bir politika izleyeceğinizi oyun size bırakıyor. İsterseniz daha uysal bir davranış sergileyebilir ve barışçılık olarak Papalık gözünde itibar kazanabilir, isterseniz de yeni yerler fethedebilirsiniz. Bize soracak olursanız Medieval 2 oyununda hızlı zenginleşmenin yolu fetihlerden geçiyor.

Fethet ve ilerle

Medieval 2 oyununda iyi bir ordu kurarak en kolay elde edebileceğiniz kalelere ve şehirlere saldırıp onları elde etmeniz ve bunun sonucunda elde ettiğiniz şehri veya kaleyi yağmalama seçeneğini seçmeniz isabetli olacaktır. Bu sayede rakiplerinize karşı büyük bir üstünlük elde edebiliyorsunuz zira oyunda para kazanabilmek için yapılması gereken en temel şey fetih. Asker basıp hemen kale ve şehir kuşatması yapıp, fetihten sonra çıkan seçenekler arasından yağmalamayı ve infazı seçip şehir ve kalelerden çok büyük bir gelir elde edebilirsiniz. Bunu her kale ve şehir fethedeceğinizde yapacağınız için çok hızlı bir şekilde zenginleşebilirsiniz.

Püf nokta

Zenginleşme hususunda fetih taktiğini uygularken dikkat etmeniz gereken en temel unsur birden fazla düşmanı bir anda karşınıza almamanızdır. Yani ilk kaleyi ve şehri fethettiğiniz krallığa saldırmaya devam etmeniz daha isabetli olacaktır. Hem onların toparlanmasına fırsat vermemiş, hem de fazla düşman edinmeyerek asker kaybınızın az olmasını sağlamış olursunuz.

GTA 5’de Arabanın Üstünü Açma Yöntemi
Assassin’s Creed Shadows Artık Sipariş Verilebiliyor!
Ghost of Tsushima’nın PC’ye Gelmesine Saatler Kaldı!
Meşhur Savaş Oyunu Battlefield 1 Büyük Bir İndirime Girdi!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)