Thumbnail Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 30 Haz 2022 İnternet 260  0

Bu yazımızda özellikle YouTube videolarında kapak resmi olarak karşımıza çıkan Thumbnail ile ilgili bilinmesi gerekenlere değiniyoruz. İşte detaylar…

Thumbnail, YouTube videolarını kapak resmi veya küçük video resmi olarak ayarlamaya imkan tanıyan unsurdur. YouTube platformunda oldukça yaygın olarak kullanılan thumbnail fonksiyonu sayesinde yeni video izlerken thumbnail olarak isimlendirilen kapak resmi çok dikkat çeker ve genelde videonun izlenmesini de bu kapak resmi sağlar.

Bazı içerik oluşturucuları kapak resimlerine dikkat çekebilecek tarzda fotoğraflar koyar. İyi bir thumbnailin videoya izleyici çektiği bilinmektedir. Kötü bir thumbnail de belki de muhteşem olan bir videonun izlenmemesine neden olabilir.

Thumbnail yapılabilecek olan internet sitelerine örnek verecek olursak Canva, Visme, Vista Create örneklerini gösterebiliriz. Daha pek çok uygulama ve internet sitesi ile thumbnail oluşturabilmeniz mümkündür.

Özellikle sayısız videonun olduğu platformlarda daha çok öne çıkabilmek için thumbnaili hafife almamanız , gereken özeni göstermenizi tavsiye ediyoruz. Thumbnail eğer YouTube platformunda kullanılacaksa en ideal boyut 1280 x 720 piksel olup, maksimum 2 MB boyutunda olması gerekir. 

YouTube videosuna thumbnail ekleme yöntemi:

YouTube sitesini açıp sağ üst kısımdan oluştura tıklayınız. Ardından video detaylarını belirleyip yüklüme işlemini başlatınız. Küçük Resim sekmesini genişleterek Küçük Resim Yükle yazısına tıklayınız ve sonrasında hazırlamış olduğunuz thumbnail görselini yükleyiniz.

Etiketler:
Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Çözümü
Google Bard Hakkında Bilgiler
Julia Programlama Dili Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Genç Yaşta İntihar Eden Bilgisayar Dehası : Alan Turing

Yorum Yapmayı Unutmayın :)