The Witcher 3 Savaş Taktikleri Detaylı Anlatım

Fahri Gün 07 Kas 2017 Oyun 2.474  0

The Witcher 3’te savaşlar sırasında nasıl daha başarılı olabileceğinizi anlatıyor, dövüşler ile ilgili taktikler veriyoruz.

Öncelikle The Witcher 3’te her dövüş için sabit taktik vermek yanlış olacaktır. Çünkü oyunda farklı niteliklere ve silahlara sahip çok fazla rakibimiz var. Yüzlerce yaratık türünün bulunduğu oyunda bu yaratıkların her birinin dezavantajları ve avantajları var. Aynı şekilde bazı insanların zırhları daha iyi  iken bazılarının silahları daha iyidir. Bu yüzden savaşırken kişiye göre farklı taktikler yürütmemiz gerekir.

Bu gibi sebeplerden oyunda yaratık ankilopedisini yalayıp yutmak  çok işinize yarayacaktır. Çünkü bir rakibin zayıf noktasını öğrenmek işinizi kolaylaştırır. Mesela guryabanilere karşı neyin etkili olduğuna yaratık ansiklopedisinden bakarak ona göre bir hamle yapmalısınız.

Oyunda pek çok işaret var. Bunları her dövüşte kullanmanızı öneririm. Genellikle oyuncular dövüşürken farklı taktikler uyguluyorlar. Mesela The Witcher 3 oyuncularının bazıları önce Quen işareti alıp daha sonra Igni işareti ile savaşıyor. Quen işareti kalkınca da bir yenisini alıyor. Böylelikle ilk olarak kalkan yapıp daha sonra alev işareti ile düşmanı zayıflatmaya çalışıyor. Çünkü alev işareti hem yaratıklara hem insanlara karşı genelde çok işe yarıyor. Igni yolladığınızda zırh eriten görevi görüyor ve aynı zamanda düşmanı bir süreliğine savunmasız hale getiriyor. Bu yüzden Igni işareti kullanmayı seçen çok oyuncu var. Hatta sadece Igni işaretini çok yükseltip Quen bile kullanmayanlar var. Bunu sürekli Space tuşunu kullanarak yapıyorlar. Klavyedeki Space tuşu yuvarlanmaya yarıyor. Size birisi tam saldıracağında yuvarlandığınızda onu yanıltabiliyorsunuz ve avantajlı oluyorsunuz. Özellikle de siskelet, heyula gibi yaratıklara karşı yuvarlanmak çok işe yarıyor.

Bazı oyuncular da ilk önce Yrden işaretini kullanıyorlar. Yrden de yine çok avantaj sağlayan bir işaret. Benim size önerim ise hangi düşmanlara savaşıyorsanız ona göre bir şey belirlemeniz. Mesela heyulalara karşı savaşıyorsanız Yrden açın ve sonra da Quen açın.

Oyunda kılıçlarınızın, zırhlarınızın güçlü olması da çok önemli. Seviyenizin çok altında techizatlara sahip olmamalısınız. Ve kullandığınız işaretle uyumlu bir kılıç kullanıyor olmanız da avantaj sağlar. Mesela Igni işaretini çok geliştirmişseniz Igni için %5 bonus veren bir kılıç çok işinizi görebilir. Aynı şekilde taşlar ile de techizatlarınıza özel nitelikler verebilirsiniz.

Dövüşlerde karşınızdakine kritik vuruş yapabilmeniz de çok önemli. Bunun için size kendim kullandığım bir taktiği söyleyeyim; Mesela bir kurt adam tam size saldırdığında üstünüze doğru gelirken tam onun üzerine doğru yürürken yuvarlanın. Bunu yaptığınızda o boşa hamle yapmış olacak ve siz de tam onun arkasına düşeceksiniz. İşte o an da birden dönüp sırtına iki hızlı vuruş yapın. Sadece bunu kullanarak herhangi bir işarete ihtiyacınız olmadan o kurt adamı öldürebilirsiniz. Bunu çoğu canavarda ve insanlarda kullanabilirsiniz. Önemli olan iki hızlı vuruş yaptıktan sonra ondan biraz uzaklaşıp tekrar üstüne geldiğinde yine aynı taktiği yapmanızdır. Sırtına doğru vuracağınız için kritik vuruş şansınız da çok artacaktır.

 

Etiketler: ,
Days Gone PC Sürümü İncelemesi
FIFA 21 için muazzam indirim!
Alanında En Popüler Oyun Olan ETS 2 İndirime Girdi
Play Store Platformunda Ülke Değiştirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)