The Witcher 2 İnceleme

Fahri Gün 31 Ağu 2017 Oyun 870  1

The Witcher 2 oyununda Geralt ile büyük maceraların içerisine giriyoruz.

GİRİŞ

The Witcher serisinin ikinci oyunu olan The Witcher 2’de Geralt karakterini yönetiyoruz. Oyun kendisini henüz ilk dakikalardan itibaren göstermeye başlıyor. Özgün ve özgür bir dünya içeren oyun, başlangıç aşamasında biraz da gerilimli atmosferi ile taktir topluyor.

Hikaye

Hikaye yönü kuvvetli bir yapım. Oynarken sonunu merak ederek oynamaktasınız ve bu RPG türü yapımlar için son derece önemli. Zaten macera dolu bir oyun ve bunun yanında hikayesi de güçlü olunca tadından yenmiyor desek yeridir.

Grafik Kalitesi

The Witcher 2 üretildiği dönemin en güçlü grafiklere sahip oyunlarından biri. Yapımcı şirket grafiklerin kaliteli olabilmesi için çok uğraşmış ve bunu başarmış. Hatta oyunun grafikleri döneminin pek çok bilgisayırını epey zorlamıştır ve bu durum pek çok inceleme sitesinde oyuna eksi puan verilmesine neden olmuştur. Aynı zamanda bölgeden bölgeye değişen atmosferi de kaliteli grafiklerini daha da güzel yapıyor.

Oynanış

Büyücü bir karakteri yönettiğimiz için dövüşlerde özel güçlerimizi kullanabiliyoruz ve özelliklerimiz oldukça özgün olmuş. Ve bu özelliklerimizi dövüşler sırasında iyi bir biçimde kullanabilmemiz gerekiyor. Çünkü The Witcher 2 rakipleri ile karşılaştırıldığında dövüş sistemi olarak biraz daha karmaşık ve haliyle zor bir oyun. Oyunda hem doğru hamleyi doğru zamanda yapmanız, hem de doğru özellikleri kullanmanız yani iyi bir taktik geliştirmeniz gerekiyor.  Öte yandan oyunda pek çok NPC türü bulunması da hangi dövüşte hangi özelliğinizi kullanacağınız konusunda iyi düşmeye zorluyor.

GENEL DEĞERLENDİRME

Oyuna Vermiş Olduğumuz Puan . 8.5 / 10

The Witcher 2 RPG türünde oynayabileceğiniz en kaliteli oyunlardan biri.  Özellikle kendine has havası ile oyuncuların iştahını kabartacak türden.

Etiketler: ,
Cyberpunk 2077 Hakkında İşinize Yarayabilecek İpuçları
Siege Survival : Gloria Victis Nasıl Bir Oyun? İnceleme
Biomutant İncelemesi
Snopy Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)