Tesla Model 3S Satışları Başlıyor

ibrahim KIZILIRMAK 04 Tem 2017 Teknoloji 694  0

Elektrikli araç teknolojilerine ilk geçen firmalardan biri olan Tesla, bir yandan sürücüsüz araç teknolojileri üzerinde çalışırken bir yandan da yeni elektrikli araçları üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Daha önce Model X serisinin yeni araçları olacağı açıklanmış olsa da yaşanan sorunlar nedeniyle Model X serisini erteleyen marka, daha çok Model 3S durmaya başlamıştı.

Elektrikli araç devinin, yeni modeli olacak olan Tesla Model 3S serisinde yine benzeri bir yapı kullanılacağından söz edilmiş ve geçtiğimiz günlerde de ön siparişlerin açıldığı açıklanmıştı. Model S kadar performansı yüksek bir araç olmayacağı bilinse de çok fazla tercih edileceği düşünülen Model 3S, ön siparişleri açıklanmış olsa da çıkış tarihi konusunda pek fazla bir bilgi verilmemişti. Konu üzerine çalışmalar yapan Tesla, Model X serisinin de gecikeceği haberlerinden sonra bu serinin bir an önce teslim edilmesi için çalışmalarını hızlandırdı.

Tesla Model 3S Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Yapılan hızlı çalışmalarla beraber sonunda ilk araçların üretimine geçildiği de belirtiliyor. Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre bu hafta üretiminin tamamlanması beklenen ilk serinin, 28 Temmuz tarihinde teslimatları yapılacak. İlk modeller Tesla’nın eski araç sahiplerinden ön sipariş yaptıranlara ve çalışanlardan ön sipariş yaptıranlara verilecek. Daha sonra araçlar ön sipariş kayıtlarına göre teslim edilmeye başlanacak.

Tesla Model 3S

Tesla Model 3S teslimatları ilk parti için tamamlandıktan sonra ikinci üretim aşamasına da girilecek ve Eylül ayına kadar mevcut siparişler ve hatta fazlası da üretilmiş olacak. 0-100 arasında 5.8 saniye sürede çıkacak olan araçların, satışlarına ne kadar ilgi gösterileceği ise marka tarafından yakından takip edilecek.

Model S serisine göre performans düşüklüğünün satışlara etki etmesi durumunda üretimde farklı adımların atıldığını göreceğiz. Bakalım Model 3S beklenen etkinin oluşmasını sağlayabilecek mi? Yoksa aradaki performans farkı markanın müşterilerinin bu seriye pek fazla yönelmemesine mi neden olacak? Tüm bunlar için ilk satışları ve satış sonrası yorumları beklemek gerekecek. Ayrıca Model X içinde çalışmaların devam ettiğini ekleyelim.

Signal Nedir? Signal Hakkında Bilinmesi Gerekenler
iOS’ta Gereksiz Dosyaları Temizleme Yöntemleri
250 TL Bütçeyle Alabileceğiniz Hoparlörler
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)