Telefonun Yavaş Şarj Olmasını Çözme Yöntemleri

Fahri Gün 26 Nis 2021 Mobil 271  0

Yeni yazımızda telefonun yavaş şarj olmasının önüne geçebilmek için uygulanabilecek yöntemlerden bahsedeceğiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Telefonlar yapı olarak bozulmaya müsait elektronik cihazlar olup, zaman içerisinde bazı problemler kendisini göstermeye başlar. Telefonun yavaş şarj olmaya başlaması da en çok karşılaşılan sorunlardan biridir. Telefonun yavaş şarj olmasını engelleyebilmek için uygulanabilecek yöntemlere değiniyoruz.

Şarj soketindeki tozların temizliği

Kürdan veya ince bir metal kullanarak soketin içerisinde yer alan tozları temizlemeyi deneyiniz ancak sert davranmayınız. Böylece zamanla oluşan tozları ve kirleri temizleyebilir, telefonun daha iyi şarj olmasını sağlayabilirsiniz.

Şarj Kablosu Değişimi

Şarj kablosunda meydana gelen bir hasar nedeniyle telefon yavaş şarj oluyor olabilir.  Veya şarj kablosu orijinal değilse, yeterli gücü veremiyorsa şarj kablosunu değiştirmenin vakti gelmiş demektir. Mümkünse orijinal, eğer orjinali yoksa da iyi ve uyumlu bir şarj aleti ile değişim sağlamanızı tavsiye ediyoruz.

Şarj Adaptörü Değişimi

Telefonların yavaş şarj olmasını engelleyebilmek için uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri şarj adaptörü değişimidir. Adaptörde sıkıntı olması, şarjın sağlığının yanı sıra aynı zamanda telefonun genel sağlığını da olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Adaptörü mutlaka orijinal tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Batarya Değişimi

Akıllı telefon bataryaları uzun süreli kullanımların akabinde performanslarını kaybedip daha yavaş şarj olmaya başlamaktadır. Eğer telefonunuz yavaş şarj olmaktaysa bataryayı değiştirmenizi öneririz. Batarya değişimi eski telefonlarda daha basitken, günümüzde bataryalar kolayca çıkarılabilir olmadığı için, bu noktada bir teknik servisten yardım almanız gerekebilir.

Etiketler:
Telefonu Aramalara Kapatma Yöntemi (Android)
Moto X30 Pro Telefonunun Tanıtılmadan Satışa Sunulması Bekleniyor
Hava Durumu Alanında En Başarılı Uygulamalar
Vivo V25e Teknik Özellikleri Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)