Telefonun Kamerasının Farklı Yeteneklerini de Sergileyen 5 Üretken Yazılım

Fahri Gün 21 May 2021 Mobil 482  0

Akıllı telefonunuzun kamerasının sahip olduğu farklı yetenekleri göz öne çıkaran 5 etkili yazılımdan bahsediyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Telefon kameraları günümüzde büyük bir gelişme kaydetti. Temel fonksiyonu ise fotoğraf ve video çekmek olan kameraların günümüzde pek çok farklı fonksiyonu daha bulunuyor. Özellikle bazı uygulamalar var ki üretken yanlarıyla kameraların farklı yeteneklerini de gözler önüne sererek pek çok aktivitede bulunmanızı sağlıyor.

MyScans

The App Studio tarafından geliştirilen bu uygulama, mobil cihazlardaki pek çok tarama uygulamasına rağmen onlardan biraz daha öne çıkıyor çünkü en profesyonel tarama uygulamalarından biri olarak kabul ediliyor. Belgeleri çok kolay bir şekilde kırpmanıza ve hatta doğrudan yazıcıya göndermenize, otomatik olarak kenar algılama ve kırpma işlemlerini başarılı olarak gerçekleştirmenize imkan tanıyor.

Google Lens

Uygulamayı kullanarak metinleri tarayıp çevirebilir, bitkileri tanımlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu bağlamda Google Lens bir akıllı telefonun sahip olduğu fonksiyonlardan tam anlamıyla yararlanabilmenizi sağlayacak çok etkili bir yazılımdır.

Warden Cam

Eski telefonunuzu veya tabletinizi güvenlik kamerası gibi kullanmanıza yarayan Warden Cam uygulaması, iki telefona kurulan bir uygulama olup, telefonlardan biri kaydedici konumunda, diğeri de görüntüleyici konumunda oluyor. Ekstra bir internet bağlantısı gerektirmeden evinizi 7/24 gözetlemenize imkan tanıyor.

PlantSnap

Ücretsiz olarak uygulayabileceğiniz PlanSnap uygulaması özellikle bitki, çiçek ve ağaç türleri üzerine yoğunlaşıyor. Bir bitkiyi tanımlamak için onun fotoğrafını çekmeniz yetiyor çünkü 300.000’in üzerinde bitki, ağaç verisine sahip.

Mathway

Matematik sorularını çözmeye yarayan bu ilginç uygulama ücretsiz olarak edinilebiliyor. Hem basit matematik denklemlerini hem de karmaşık olanları çözebiliyor. Uygulamayı kullanabilmek için sorunuzu yazmanız veya kameranızı soruya doğrultup sorunun resmini çekmeniz yeterli oluyor. Ardından problem çözmeye başlayan yazılım, problemin nasıl çözüldüğünü öğrenmek için adım adım çözümler sunarak çok etkili oluyor.

Etiketler: ,
WhatsApp Sohbet Kilitleme Rehberi
Hoparlör Temizliği Yapma Rehberi
iPhone Ekran Mesafesi Özelliğinin Aktifleştirilmesi Rehberi
Ödemeli Arama Yapma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)