Telefonun İlk Günkü Gibi Görünmesini Sağlayacak İpuçları

Fahri Gün 14 Eki 2022 Mobil 344  0

Bu yazımızda akıllı telefonunuzun adeta ilk günkü gibi görünmesine imkan tanıyacak olan ipuçlarına değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Akıllı telefonlar zaman içerisinde eskiyerek hem görünüm olarak hem de performans olarak kötüleşmektedir. Bu durumu giderebilmek için uygulanabilecek olan bazı yöntemler bulunmaktadır.

Telefonların günümüzde donanımsal olarak uzun yıllar çalışabilecek şekilde üretildiklerini belirtmek gerekiyor ancak telefonların görünüşleri eskidiğinden ve yazılımsal olarak da performans sorunları meydana gelmeye başladığından pek çok kullanıcı telefonunu onarmaktansa yenileme yoluna gidiyor. Peki eski bir telefonun adeta ilk günkü gibi görünmesini sağlayabilmek için neler yapmak gerekiyor?

Akıllı telefonunuzu performans anlamında yeni bir hale getirmek için fabrika ayarlarına sıfırlamak en iyi çözümdür. Bunun yanında geçiş efektlerini kapatmak, gereksiz uygulamaları kaldırmak, cihazda gereken depolama alanını sağlamak gibi hamlelerde de bulunularak telefonun performans olarak daha iyi hale gelmesi sağlanabilir. Akıllı telefonunuzu sıfırlayacaksanız da mutlaka yedek almanız gerekmektedir. Yedek almadan sıfırlama işlemi yaparsanız veriler silinir.

Telefonunuzun yazılımının temasını değiştirmek, yeni bir duvar kağıdı dahil etmek, yeni zil sesleri kullanmak gibi ayrıntılar sanki yeni bir telefon kullanıyormuşsunuz hissini az da olsa yakalamanızı sağlamakta olan unsurlardır.

Telefon aksesuarlarını devreye sokun

Akıllı telefonunuzun tasarım anlamında yeni görünmesini sağlamanın püf noktası ise telefon aksesuarlarını devreye sokmaktır. Örneğin yeni bir kılıf kullanmak isabetli olabilir. Yeni bir kılıf ve ekran koruyucu satın alarak akıllı telefonunuzun görünüm anlamında çok daha yeni bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Konuyla ilgili aşağıdaki yorum kısmından fikirlerinizi iletebilirsiniz.

Instagram Sohbet Arka Planını Değiştirme Yöntemi
Threads Uygulamasında Video İndirme İşlemleri
Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)