Telefonlarda Kamera Sesini Kapatma Yöntemleri

Fahri Gün 21 Haz 2019 Mobil 273  0

Kameralar akıllı telefonlarda yaygın olarak kullanılıyor. Kamera uygulaması içerisinde video ve fotoğraf kaydedebiliyorsunuz. Bunun için özel bazı ses efektleri de sunuluyor ancak bu sesleri kapatmak isterseniz bu içeriğimiz size fayda sağlayacaktır.


Akıllı telefonlar yaşantımıza girdiğinden beri cep telefonlarında yer alan kameralar da büyük oranda değişim gösterdi. Artık çok daha iyi kamera yeteneklerine sahip akıllı telefonlar bulunuyor.
Fotoğraf çekerken bazen size sessiz bir ortam gerekebilir. Örneğin bir kuşun fotoğrafını çekeceksiniz diyelim. Bunu yaparken denklaşör sesi gelmemesi gerekir. Peki denklaşör sesi gelmemesini sağlamak için ne yapılması gerekir? Hem Android hem iOs cihazlar için nasıl yapılacağına değinelim.


Android telefonda kamera sesini kapatma:

Bunun için akıllı telefonunuzu sessiz moduna almanız yeterlidir. Telefonun kendisini sessiz moduna aldığınız zaman kameranın da sesini kapatmış oluyorsunuz. Ancak telefonun ses moduna dokunmadan doğrudan kamerayı kapatmak istiyorsanız o halde sesi Kamera ayarlarına girip oradan devre dışı bırakmanız gerekiyor.
Android cihazınızındaki kamera uygulamasını açıp seçenekleri açın ve Ayarar alanına girin. Oradan denklaşör veya kamera sesi yazısını bulup deaktif hale getirin.
VSCO gibi uygulamaları kullanarak da yine kamera sesini kapatabilirsiniz. Uygulama Play Store ve App Store üzerinden indirilebilmektedir. Dolayısıyla hem Android hem iOS cihazlar için uyumlu.

iPhone İçin:

iPhone akıllı telefonlarda sessiz modu aktif etmek için iPhone telefonunu genel itibariyle sessiz moda alabilirsiniz. Sesi tamamen kapatmak istemiyorsanız da kamera uygulaması içinden veya yukarıda bahsettiğimiz VSCO gibi uygulamalardan bunu yapabilirsiniz.
Huawei P50 Pro 4G Teknik Özellikleri Belirlendi
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)