Telefon Kullanarak YouTube’da Canlı Yayın Yapma Yöntemi

Fahri Gün 01 Tem 2020 İnternet 320  0

Yeni yazımızda akıllı telefonunuzdan nasıl YouTube kullanarak canlı yayın yapabileceğinize değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Son zamanlarda yayıncılığa çok büyük bir ilginin olduğu biliniyor. Yayın yapabilmek için genellikle bilgisayar ekipmanları kullanılıyor. Yine de günümüzde akıllı telefonlar ile canlı yayın yapmak da gelişen mobil donanımlar sayesinde mümkün. Akıllı telefonunuzdan YouTube kullanarak canlı yayın yapabilmek için uygulamanız gereken adımlar gayet basit.

Başlayalım:

İlk olarak telefonunuzdan YouTube uygulamasını açın ve sağ üst kısımda bulunan Kamera > Canlı Yayın Başlat adımlarını takip edin. Eğer ilk kez canlı yayın oluşturacaksanız o halde etkin hale gelme süresinin biraz zaman alacağını belirtmek gerekiyor.Yayıncılık için daha ileri bir tarihe planlama yapmak için Diğer Seçeneklere dokununuz ve sonrasında İleri ye dokununuz. Ardından Kanal Oluştur > Ekranı Paylaşa dokununuz. Sonrasında da Canlı Yayın Başlat komutuna dokunarak YouTube yayınınızı başlatabilirsiniz.

Planlı Canlı Yayın Yapmak

Eğer YouTube üzerinde planlı canlı yayın yapmak istiyorsanız o halde YouTube uygulamasına girin ve sağ üst köşeden Kamera > Canlı Yayın Başlata dokun. Sonrasında da Takvim’e dokunup Canlı yayını seçin ve Canlı Yayını Başlata dokunun.
Fiber İnternet Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Bigo Live Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)