Telefon Alırken Yapmamanız Gereken Hatalar

Fahri Gün 31 Mar 2021 Mobil 203  0

Akıllı telefon satın alırken yapmamanız gereken hataları derliyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Telefonlar günlük hayatımızın önemli bir parçasıdır. Fiyatların gittikçe arttığı şu dönemde yeni bir cihaza ulaşmak zor bir hale gelsede ülkemizde akıllı telefon kullanan kişi sayısında büyük bir artış söz konusu. Akıllı telefonlar belli bir süre sonra ömrünü tamamlıyor ve değiştirilmesi gerekiyor. Peki yeni bir akıllı telefon alacak olanların hangi unsurları dikkate alması gerekiyor?

Akıllı telefonlarda bulunan bileşenler farklılıklar gösterebilmekte olup neye yönelik ihtiyacınız bulunuyorsa ona göre bir telefon almalısınız. Örneğin oyun oynamayı seven biriyseniz oyuncu telefonu almalısınız.

Sadece Güzel Gözüktüğü İçin Telefon Almak

Pek çok kullanıcı akıllı telefon alırken görünüşünden etkilenir ve zarif, güzel gözüktüğü için onu almayı tercih eder. Bu durum aslında tarz sahibi olduğunuzu gösteren güzel bir şey ancak akıllı telefonlarda asıl önemli olan şey telefonun nasıl gözüktüğünden ziyade sahip olduğu teknik özellikler ve işçiliğidir. Akıllı telefonun kötü bir işçiliğe sahip olması çabuk deforme olmasına veya bir yerinde çabucak bir kusur oluşmasına neden olabilir. Aynı zamanda telefonun mühendislik sürecinde Pratik kullanım için uygun bir hale getirilerek sunulması önemlidir. Aynı zamanda cihazın sahip olduğu teknik özelliklerin sizin beklentinizi karşılayabilecek düzeyde olması gerekir. Örneğin oyunlara yönelik bir akıllı telefon tercih edecekseniz grafik biriminin iyi bir performans göstermesini beklemelisiniz.

Sırf Pahalı Olduğu İçin Telefon Almak

Pek çok kullanıcı fiyatı daha yüksek olan bir telefonun diğerinden daha iyi olduğunu düşünür ancak bu tam olarak doğru değildir ve fiyatı yüksek diye bir telefon almak yapılacak en büyük hatalardan biridir. Telefon satın alırken fiyat performans unsuruna veyahut özel yazılım gibi hususlara dikkat etmek gerekir. Örneğin Apple markasının bu kadar popüler olmasının nedenlerinden birisi sadece markasından dolayı ve pahalı olduğundan dolayı tercih edilmesi değildir. iPhone telefonlarda özel Apple yazılımı kullanılmaktadır ve Apple kendi işletim sisteminin farklı markalar tarafından kullanılmasına izin vermemektedir. Ancak Android gibi zaten her yerde bulunan bir işletim sistemine ve aynı zamanda donanımsal olarak da diğer telefonların hemen hemen aynısı olan bir cihaza sırf diğerlerinden daha pahalı olduğu için güvenmek yanlış olacaktır. Dolayısıyla fiyat performans konusunda araştırma yapmanızı öneriyoruz.

Müşteri İncelemelerini Görmezden Gelmek

Bir telefon satın alırken mutlaka müşteri yorumlarına göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer cihazı daha önce satın alanlardan pek çok şikayet geldiyse o halde o telefonu satın almakla hata edebilirsiniz. Dolayısıyla bir telefon satın almadan önce müşteri incelemelerini mutlaka göz  önüne almak,  telefon hakkında yapılan yorumları okumak gerekir. Bazen bazı yorumlar reklam amaçlı yayınlanmakta olup bu nedenle birden fazla sitede yorum incelemesi yapmanızı , her yorum okuduğunuz siteye güvenmemenizi öneriyoruz. Bazı internet siteleri bilerek sadece olumlu yorumları onaylar. Birden fazla siteyi incelemenizi bu sebeple önermekteyiz.

Huawei P50 Pro 4G Teknik Özellikleri Belirlendi
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)