Telefon Alarmını Sesle Kapatma Yöntemi

Fahri Gün 18 Şub 2018 Mobil 737  0

Akıllı telefonunuzun alarmını sabahları dokunarak değil sesle olduğunuz yerden kapatmak istiyorsanız bunu makalemizdeki adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz. WakeVoice Trial Alarm Clock programından yardım alarak işlemimimizi kısa sürede yapacağız.

WakeVoice Trial Alarm Clock, mobil için sunulan bir uygulama olup Google Play Store gibi mağazalardan erişebilirsiniz. Ücretsiz bir uygulamadır.

Uygulamayı kurduktan sonra çalıştıralım ve alarmın saatlerini uygulamaya belirtelim. Uygulamanın en altındaki + ifadesine dokunun ve Speech Synthesis ve Voice Recognition seçeneklerinin yanındaki kutucukları işaretleyiniz.  Alarm saatini ve titreşim ayarlarını de yine aynı ekrandan açıp kapatabilirsiniz.

Şimdi sol alttaki Test yazısına dokunun ve açılan Google Voice uygulamasında sesli olarak Stop diyin. Ve erteleme için yine sesli olarak Snooze diyin.

Bu arada Stop veya Snooze demek istemeyenler için de yukarıdaki fotoğrafı paylaşalım. Voice Reconition ayarlarına girerseniz Stop keyword ve Snooze command kısımlarından Stop ve Snooze yazılarını değiştirebilir. Sesli komutu da  değiştirdiğiniz yazıyı söyleyerek verebilirsiniz. Mesela Stop yerine Dur, Snooze yerine de Ertele şeklinde ayarlayabilirsiniz.

Etiketler: , ,
Telefonlarda Kullanabileceğiniz En İyi Fit Yaşam Uygulamaları
Apple iPhone 5s ve 6 İçin Güncelleme Yayınladı
Ekim Ayının En Güçlü Telefonu
SAR Değeri Yüksek Olan Oppo Telefonlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)