Tekken 7 Satışları 2 Milyonu Devirdi!

Buğra Özçelik 11 Eki 2017 Oyun 551  0

Tekken serisini bilmeyen oyuncu yoktur. Street Fighter ve Mortal Combat ile birlikte en ünlü üç dövüş oyunundan birisi olarak gösterilir. 2017’de piyasaya çıkan ve serinin en yeni üyesi Tekken 7 oyun eleştirmenlerinden aldığı tam notu satışlara da yansıtmayı başarmış görünüyor.

 

 

Oyunun baş direktörü Katsuhiro Harada’nın Twitter’dan paylaştığı bilgiye göre PS4 ve Xbox One platformlarındaki satışları Haziran ayından beri 2 milyonun üzerine çıkmış durumda. Bunların yanı sıra Steam platformu üzerinden de 300.000’in üzerinde satış gerçekleştiğini belirtmekte fayda var. Böylece tüm platformlarda toplamda 2.3 milyonu deviren bir satış rakamına ulaşıyor.

Böylece bir önceki versiyon olan Tekken 6‘nın ilk 7 aydaki satış rakamları 1.8 milyon civarındaydı.

 

 

Tekken 7 tarafında haberler bununla sınırlı kalmıyor. Namco‘ya yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Tekken 7 oyununa Noel öncesinde en az 2 tane DLC paketi gelecek.

 

 

Yine Noel’den önce oyuncular tarafından merakla beklenen Geese Howard karakterinin de oyuna eklenmesi bekleniyor. Şu ana dek oyuna Ağustos ayında küçük bir DLC paketi dahil edilmişti. Oyuna pek bir yenilik katmayan bu paket oyuna sadece bowling özelliğini eklemişti.

Sizce Tekken 7 oyunu serinin bugüne kadar yapılmış en iyi versiyonu olmayı başarabildi mi? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Etiketler: , , , ,
Monster Hunter World: Iceborne İncelemesi
FIFA 20 İncelemesi
Children of Morta Detaylı İncelemesi
Piyasaya Sürülen İlk GTA Oyunu Hakkında İlginç Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)